Nasz patronat. Q&A: Jak przygotować pracę na konkurs „Śladami bohaterów Armii Krajowej”. Live na Fb

Tylko do 30 czerwca br. można zgłaszać prace na konkurs „Śladami bohaterów Armii Krajowej”. Chęć udziału zgłosiło dotychczas prawie 300 osób. Aby wesprzeć zespoły w przygotowaniu prac konkursowych, Fundacja na rzecz Wielkich Historii organizuje sesję pytań i odpowiedzi z koordynatorkami projektu. Live na Facebooku Fundacji na rzecz Wielkich Historii: sobota 11 czerwca br., godz. 10.00-11.00.

– Pytania można przesyłać przez e-mail [email protected], można także zadać je na żywo w trakcie live’a na Facebooku. Nagranie będzie zapisane i możliwe do odtworzenia również później. Serdecznie zapraszamy, to świetna okazja, żeby uzyskać wsparcie i dopracować swoje zgłoszenie – mówi Marzenna Szymańska z zespołu Fundacji na rzecz Wielkich Historii.

Warsztaty odbywają się w ramach konkursu „Śladami bohaterów Armii Krajowej”. Młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych zapraszamy w podróż śladami bohaterów i bohaterek – osób, które w czasie II wojny światowej w lokalnych społecznościach włączały się w działanie ruchu oporu wobec okupantów. Dzięki temu młodzi ludzie poznają historię ruchu oporu z ich najbliższej okolicy – poszukają ich w opowieściach swoich bliskich, lokalnych muzeach, archiwach społecznych czy bibliotekach. Efekty swoich poszukiwań przedstawią w aplikacji ToTuBy, a także w formie relacji Instastory.

Organizatorem spotkania jest Fundacja na rzecz Wielkich Historii, która od 2008 r. działa na rzecz edukacji historycznej – angażuje, integruje i popularyzuje. W swoich działaniach opowiada o przeszłości i jej bohaterach, wykorzystując innowacyjne narzędzia cyfrowe i media społecznościowe.

Mecenasem konkursu jest Fundacja PGE. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. Patronem medialnym jest TVP Historia oraz Głos Nauczycielski.

Organizatorzy

>> Więcej informacji o konkursie: sladamibohaterow.pl