Nasz Patronat. Ruszyła rekrutacja do programu dla ambitnych kobiet. „Opanuj IT i AI z Uniwersytetem Sukcesu”

Rekrutacja na Uniwersytet Sukcesu już otwarta! – informuje Fundacja Digital University. Fundacja wzbogaciła swój program o naukę korzystania ze sztucznej inteligencji – kluczowej kompetencji przyszłości. Głos Nauczycielski objął patronat medialny nad tą inicjatywą. Uwaga! Zgłoszenia do VI edycji przyjmowane są do 14 maja.

Uniwersytet Sukcesu kierowany jest do młodych kobiet w wieku 18-25 lat, aspirujących do kariery w IT i oferuje kursy IT, płatne staże oraz motywacyjne warsztaty. Szczególnie zachęcane do aplikowania są kandydatki w trudnej sytuacji życiowej.

Złoty bilet do przyszłego rynku pracy

W dzisiejszym świecie, gdzie technologia zmienia się w mgnieniu oka, posiadanie umiejętności przyszłości, takich jak analiza danych, myślenie krytyczne, czy inteligencja emocjonalna są niezbędne do tego, aby z sukcesem odnaleźć się na rynku pracy. Znajomość narzędzi AI jest na szczycie tej listy, szczególnie w sektorze IT gdzie budowane są aplikacje i systemy oparte na tym rozwiązaniu.

– Sztuczna inteligencja to już nie tylko futurystyczna wizja, ale zmienna kształtująca nasze codzienne życie i pracę. Misją naszej Fundacji jest nie tylko podążanie za tymi zmianami, ale też aktywne współtworzenie przyszłości w sposób świadomy i kreatywny. Dlatego w odpowiedzi na dynamiczny rozwój AI w niemal każdej branży, zdecydowaliśmy się na rozszerzenie programu Uniwersytet Sukcesu o ten niezwykle istotny obszar – wyjaśnia Ela Wojciechowska, prezeska Fundacji Digital University.

Jak temat AI będzie przejawiał się w programie VI edycji Uniwersytetu Sukcesu? Przede wszystkim zaprojektowany został dodatkowy kurs, który dla części stypendystek może przerodzić w główną oś budowania umiejętności. Nadal w ofercie pojawią się kursy przygotowujące do wykonywania wybranych zawodów IT, ale będą uzupełnione o zagadnienia jak wykorzystać AI w danym obszarze.

Ponadto pojawią się webinary, szkolenia i inne materiały dydaktyczne pozwalające na praktyczne wykorzystywanie sztucznej inteligencji w codziennej pracy, bez względu na branżę. Wszystko po aby stypendystki mogły wyróżnić się na tle konkurencji albo już teraz zdobyć kompetencje do wykonywania zawodów przyszłości, czyli takich które dopiero się na rynku pojawią.

Kompleksowe przygotowanie na (nie)znaną przyszłość

VI edycja Uniwersytetu Sukcesu rozpocznie się w lipcu tygodniowymi warsztatami motywacyjno-rozwojowymi, organizowanymi w trzech miastach: Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Przez kolejne miesiące uczestniczki będą pracować indywidualnie ze swoimi doradcami HR i mentorami. Z początkiem 2025 roku rozpoczną kursy, które zakończą się egzaminem i otrzymaniem certyfikatu. Poza pierwszym etapem, program jest prowadzony online i można go realizować z dowolnego miejsca w Polsce.

– Sztuczna inteligencja przyniesie wiele wyzwań, ale także możliwości na rynku pracy. Tak kompleksowy program jakim jest Uniwersytetu Sukcesu ma na celu przygotować nasze uczestniczki do wejścia na rynek pracy z gotowością na wykorzystanie zarówno swojego potencjału jak i wyposażenie ich w kompetencje przyszłości. W tak zmieniającym się i wymagającym środowisku pracy jest to ogromny atut i przewaga i cieszymy się, że możemy kolejny rok wspierać tak ważną inicjatywę – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej Nationale-Nederlanden, Partnera Głównego, który wspiera Uniwersytet Sukcesu od pierwszej edycji.

Koszt wykształcenia jednej uczestniczki to 16 tys. zł, dlatego oprócz zbiórek Fundacja Digital University, korzysta ze wsparcia Partnerów. Do VI edycji, oprócz Partnera Głównego Nationale-Nederlanden, dołączyli inne jeszcze podmioty. Wciąż można zostać jednym z Partnerów Uniwersytetu Sukcesu.

>> Zgłoszenia do VI edycji programu przyjmowane są do 14 maja br. na stronie:

https://uniwersytetsukcesu.com/

(DK, GN, materiały prasowe)

***

>> Uniwersytet Sukcesu to program przygotowany i realizowany przez Fundację Digital University od 2019 r. Powstał, aby umożliwić karierę w IT tym kobietom, które z różnych powodów nie mogą pozwolić sobie na studia czy kursy programistyczne. Skorzystało z niego 374 kobiety.

>> Fundacja Digital University działa od 2014 r. „Naszą misją jest wyrównywanie szans i edukacja w zakresie nowych technologii oraz kompetencji przyszłości. Dostarczamy najnowszą wiedzę w tych obszarach i pomagamy odnaleźć się w dynamicznie zmieniającym się świecie. Zależy nam na wzmacnianiu kompetencji przyszłości wśród społeczności szkolnych, dlatego nasze programy – Be.Eco i Be.Net, kierujemy do nauczycieli, dzieci i młodzieży. Poprzez program Uniwersytet Sukcesu podejmujemy działania wyrównujące szanse kobiet na rynku pracy w IT” – informuje Fundacja.

>> Głos Nauczycielski objął patronatem medialnym VI edycję Uniwersytetu Sukcesu