Nasz patronat. Startuje 3. edycja projektu „Niebanalnie o giełdzie”. Zapraszamy!

Z radością informujemy, że rozpoczynamy realizację 3. edycji projektu „Niebanalnie o giełdzie” przeznaczonego dla wszystkich nauczycieli przedmiotów zawierających treści ekonomiczne.

Tematyka projektu dotyczy w szczególności zasad funkcjonowania rynku kapitałowego, przedstawienia jego instrumentów oraz ryzyka związanego z inwestowaniem. W tej edycji dodatkowo położono nacisk na zagadnienia z zakresu zarządzania finansami osobistymi, m.in.: planowanie budżetu domowego, deponowanie i pożyczanie pieniędzy oraz oszczędzanie na emeryturę.

Projekt stanowić ma uzupełnienie wiedzy i wzmocnienie kompetencji nauczycieli w związku ze zmianą programową i wdrożeniem w roku szkolnym 2023/2024 nowego przedmiotu biznes i zarządzanie.

Uwaga, wykłady online rozpoczęły się już 16 maja br. (na platformie Teams). Na kilka dni przed terminem osoby zarejestrowane danym wykładem otrzymają link do wykładu. Wszyscy uczestnicy otrzymają elektroniczny certyfikat uczestnictwa.

Więcej informacji oraz materiały online: www.wizytyszkolnegpw.pl/niebanalnie-o-gieldzie

W ramach projektu Fundacja GPW zrealizuje:

>> powtórzenie zaktualizowanych wykładów z poprzednich edycji projektu (online):

  1. Wpływ otoczenia gospodarczego na giełdę;
  2. Funkcjonowanie giełdy;
  3. Rynek kapitałowy i instrumenty finansowe.

>> trzy nowe wykłady (online):

  1. Planowanie finansowe i emerytalne;
  2. Deponowanie i pożyczanie pieniędzy;
  3. Inwestowanie i ryzyko na rynku finansowym.

>> warsztaty metodyczne (online/stacjonarnie);

>> warsztaty nt. design thinking (online/stacjonarnie).

Organizatorzy projektu

***

>> Organizatorem projektu jest Fundacja GPW. Patronat honorowy objęli: minister edukacji i nauki, Ministerstwo Finansów oraz Centrum GovTech. Patronem projektu jest Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu oraz Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerami są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych oraz Centralny Dom Technologii.

>> Patronem medialnym NOG jest Głos Nauczycielski.

Więcej: https://www.gpw.pl/fundacja-gpw-niebanalnie-o-gieldzie

Nasz patronat. Rozpoczęła się 2. edycja projektu edukacyjnego „Niebanalnie o giełdzie” – programu dla nauczycieli przedmiotów zawierających treści ekonomiczne