Nasz patronat: XVI Ogólnopolskie Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli Lublin 2022. Zgłoszenia do 20 października

ZNP Zarząd Główny w Warszawie, ZNP Okręg Lubelski oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie zapraszają do udziału w XVI Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli Lublin 2022. Zgłoszenia wraz z pracami do udziału w Biennale należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 października 2022 r. Głos Nauczycielski objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Jak informują organizatorzy impreza ma na celu cykliczną prezentację najnowszych dokonań plastycznych pracowników oświaty oraz stworzenie możliwości konfrontacji postaw twórczych i międzypokoleniowej wymiany doświadczeń integrujących środowisko.

Do udziału w Biennale zaproszeni są pracujący lub emerytowani nauczyciele i pracownicy oświaty zajmujący się twórczością artystyczną, którzy zaprezentują swoje najnowsze prace w dziedzinie malarstwa, rysunku, grafiki warsztatowej lub grafiki komputerowej a także fotografii.

Wystawa prac pracowników oświaty odbędzie się w listopadzie oraz w grudniu 2022 w wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie przy ul. Narutowicza 4. Wernisaż i uroczyste wręczenie nagród zaplanowano na 10 listopada 2022 r.

Wszystkie niezbędne informacje znajdują się tutaj

(GN)

Nasz patronat. W Lublinie rozstrzygnięto XV edycję przeglądu twórczości artystycznej nauczycieli. Prace można oglądać na wystawie