Około 600 nauczycieli weźmie udział w XXXI Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Hasłem przewodnim tegorocznej konferencji jest „Matematyczna manufaktura”, która ma utwierdzić nauczycieli w przekonaniu, że matematyka jest nadal
ulubioną częścią ich życia zawodowego i prywatnego
W dniach 10-13 lutego br. do Łodzi przyjadą nauczyciele matematyki z całego kraju, kształcący na wszystkich etapach edukacyjnych, w różnych typach szkół i placówek oświatowych.
„Chcemy, aby te cztery dni były czasem, w którym wspólnie uczestnicy konferencji utwierdzą się w przekonaniu, iż pomimo zmian matematyka jest nadal ulubioną częścią ich życia zawodowego i prywatnego” – podkreślili organizatorzy konferencji.
Stąd jej hasło przewodnie – „Matematyczna manufaktura”.
Zorganizowana w Aulii Alchemium Politechniki Łódzkiej konferencja zostanie zainaugurowana wykładem prof. Wodzisława Ducha z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pt. „Matematyka, sztuczna inteligencja i mózgi”.
Tego dnia zaplanowano także m.in. wykład Jose Luisa Rodrigueza Blancasa z Uniwersytetu w Almerii (Hiszpania) pt. „Wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości” oraz wykład prof. Michała Szurka pt. „Spacery matematyczne, czyli matematyka wokół nas”.
Zakończenie konferencji zaplanowano w poniedziałek 13 lutego 2023 r. na Wydziale Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.
W ciągu trzech dni nauczyciele matematycy będą mogli skorzystać z ogromnej oferty ok. 150 warsztatów i wykładów. Wieczory staną się zaś okazją do rozluźnienia i zabawy, m.in. przy grach planszowych.
Podczas warsztatów nauczyciele będą mieli wymienić poglądy oraz porozmawiać ze specjalistami m.in. na temat zmian w egzaminach, oceniania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, metod pracy z uczniem z orzeczeniem z poradni, korzystania z gier podczas pracy w klasie, metod aktywizujących na lekcjach matematyki, pomocy dydaktycznych w pracy nauczyciela, miejsca robotyki w szkole, czy traumy matematycznej.
Więcej na temat zbliżającej się konferencji można znaleźć TUTAJ.
(PS, GN)