Nasz patronat. Zbliżają się XXVII Targi Edukacyjne w Poznaniu (10-12 marca br.). Zapraszamy na to wydarzenie!

Przed nami XXVII edycja Targów Edukacyjnych w Poznaniu, która odbędzie się już 10-12 marca na Międzynarodowych Targach Poznańskich.  To tutaj przez trzy dni uczniowie, którzy stoją przed podjęciem decyzji o dalszej drodze kształcenia, będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkół publicznych i niepublicznych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Targi Edukacyjne są ważnym miejscem zarówno dla młodzieży jak i dla rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w podjęciu tak ważnej decyzji, jakim jest wybór dalszej ścieżki edukacji. Podczas wydarzenia swoją ofertę zaprezentują placówki oświatowe z Wielkopolski: licea, technika, szkoły branżowe, szkoły zawodowe, szkoły językowe, a także uczelnie wyższe z całego kraju. Dodatkowo na specjalnych stanowiskach będzie można skorzystać z konsultacji z doradcami zawodowymi.

W programie targów znajduje się również kilkadziesiąt szkoleń i warsztatów których tematyka skierowana jest do nauczycieli, bibliotekarzy oraz pracowników oświaty.

Eksperci poruszą m.in. takie tematy jak: „Smartfon jako środek dydaktyczny na lekcji”, „Praca z dziećmi o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych” czy „Jak efektywnie zarządzać stresem nauczyciela poprzez trening uważności”. Pierwszego dnia targów odbędzie się również II Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Placówek Doskonalenia Nauczycieli i Publicznych Bibliotek Pedagogicznych.

Targi Edukacyjne w Poznaniu to nie tylko miejsce, w którym można zapoznać się z ofertą szkół i uczelni wyższych. W programie wydarzenia znajdują się liczne panele eksperckie, konkursy oraz wystąpienia artystyczne. Przez trzy dni na scenie głównej będzie można zobaczyć występy taneczne szkoły baletowej, pokazy akrobatyczne, wystąpienie taneczno-muzyczne w wykonaniu Orkiestry Vivat, a także usłyszeć piosenki w wykonaniu Wiktorii Krakowskiej czy Joanny Dudkowskiej, jednej z najbardziej rozpoznawalnych gotarzystek basowych, która wystąpi w towarzystwie Chucka Fraziera.

Targom Edukacyjnym towarzyszyć będą Poznańskie Targi Książki, które łączą autorów, miłośników literatury, ilustratorów oraz ekspertów branży w jednym miejscu.

Wstęp na targi jest bezpłatny!

>> Więcej informacji na: edukacja.mtp.pl

 Głos Nauczycielski jest jednym z patronów medialnych Targów Edukacyjnych

Fot. MTP/Materiały prasowe

Nasz patronat. Na targi po wiedzę! Zapraszamy na Targi Edukacyjne w Poznaniu (11-13 marca br.)