Nauczyciel Roku – jedyny taki Konkurs! Jedyny taki tytuł! Komunikat Organizatora

W tym roku już po raz 21. rozstrzygnęliśmy Konkurs Nauczyciel Roku. Gala Nauczyciel Roku 2023 odbyła się 10 października br. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Podczas Gali nastąpiło ogłoszenie wyników tegorocznej edycji Konkursu. Ogłosiliśmy, kto został  Nauczycielem Roku 2023, poznaliśmy także laureatów innych prestiżowych tytułów. Wszystkie informacje na ten temat zebraliśmy na stronie Głosu Nauczycielskiego w jednym miejscu, są one dostępne pod linkiem: https://glos.pl/tag/nauczyciel-roku

Przypomnijmy, że Konkurs Nauczyciel Roku jest organizowany przez Głos Nauczycielski od 2002 r., a w tym roku mieliśmy  ogromną przyjemność spotkać się z laureatami Konkursu oraz z zaproszonymi gośćmi na 21. Gali Nauczyciel Roku. Szczycimy się tym, że Nauczyciel Roku jest jedynym takim Konkursem. Właśnie Konkursem, a nie plebiscytem czy rankingiem popularności. A tytuł Nauczyciela Roku jest jedynym takim tytułem w Polsce. Ma go prawo przyznawać jedynie Jury Konkursu Nauczyciel Roku.

Zwracamy uwagę, że laureaci Konkursu są wyłaniani przez Jury, któremu przewodniczy prof. Stefan M. Kwiatkowski, na podstawie ich dorobku i osiągnięć zawodowych przedstawionych w uzasadnieniu konkursowych zgłoszeń.

Zawsze podkreślamy, że Nauczyciel Roku może być tylko jeden w Polsce. Bo tak wynika z regulaminu Konkursu, ale także z faktu, że jest to tytuł przyznawany wyłącznie (!) w naszym Konkursie. Nauczyciel Roku jest nazwą zastrzeżoną, podlegającą ochronie prawnej z tego tytułu, a prawo wyłącznego korzystania z nazwy Nauczyciel Roku przysługuje Głosowi Nauczycielskiemu.

Organizator Konkursu Nauczyciel Roku

Magiczna Gala, wspaniali Nauczyciele, niezwykli goście. Tak było w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego podczas Naszej Gali!