Nauczyciele odpowiadają na apel pierwszej damy w sprawie lekcji online. „Pani Agato, niech przykład idzie z góry!”

„Pani Agato, niech przykład idzie z góry! Proszę nam pokazać, jak to się robi” – tak w mediach społecznościowych nauczyciele odpowiadają pierwszej damie, która kilka dni temu zachęcała pedagogów do prowadzenia zajęć online. „Zachęcamy Panią Agatę Kornghauser Dudę do poprowadzenia zajęć z języka niemieckiego online” – dodają.

Apel #Agatodajprzyklad został opublikowany na facebookowej grupie „My, nauczyciele”. „Pierwsza Dama zachęca nas do pracy zdalnej słowami: „>>Mamy wyjątkowy, niełatwy dla nas wszystkich czas. Mimo wszelkich trudności powinniśmy wspólnie zadbać o to, by dzieci i młodzież miały możliwość nauki także w warunkach domowych. (…)<<” – przypominają słowa Agaty Kornhauser Dudy nauczyciele.

Agata Kornhauser-Duda zachęca do nauczania online. „Mamy wyjątkowy, niełatwy dla nas wszystkich czas”

„Mamy wyjątkowy, niełatwy dla nas wszystkich czas. Mimo wszelkich trudności powinniśmy wszyscy zadbać o to, by dzieci i młodzież miały możliwość nauki także w warunkach domowych – filmik z takim przesłaniem pierwszej damy, która wspiera inicjatywę #AkcjaEdukacja, został zamieszczony na oficjalnej stronie prezydenta Andrzeja Dudy.

Na słowa pierwszej damy, która przez wiele lat uczyła języka niemieckiego, w mediach społecznościowych odpowiedzieli nauczyciele. „Pani Agato, niech przykład idzie z góry! Proszę nam pokazać jak to się robi” – piszą pedagodzy. Do poprowadzenia zajęć online z historii zachęcają też szefa MEN Dariusza Piontkowskiego.

Warto zauważyć, że poza namawianiem nauczycieli do nauczania online Agata Kornhauser Duda zaangażowała się w akcję #zostańwdomu”.

„Małżonka Prezydenta dzieli się swoją pasją do literatury z najmłodszymi i w ramach akcji #zostanwdomu czyta dzieciom. Nowe historie będą regularnie trafiały na konto @WPalacuPrezydenckim na Facebooku i Twitterze. Zachęcamy wszystkich młodych czytelników do słuchania” – czytamy na stronie prezydent.pl

„Kochane Dzieci, spędzacie teraz dużo czasu w domach. Chciałabym, abyście ten czas spędziły jak najmilej, dlatego zapraszam Was do wspólnej podróży po niezwykłym świecie literatury” – zachęca pierwsza dama.

W ramach akcji #zostanwdomu małżonka prezydenta będzie czytała książkę Otfrieda Preusslera pt. „Malutka Czarownica”.

(JK, GN)

Fot: prezydent.pl