Nauczyciele z Leszna nie otrzymają pieniędzy za strajk, ale mają szanse na specjalne „bonusy”

Władze Leszna oficjalnie potwierdziły, że nauczyciele, którzy uczestniczyli w strajku, nie dostaną za jego czas wynagrodzeń. Postanowiły jednak, że nauczyciele będą mogli uzyskać wypłaty w ramach specjalnych “bonusów”.

Każdy nauczyciel ma mieć możliwość złożenia wniosku o nagrodę w wysokości 1000 złotych choć decyzję musi jeszcze zatwierdzić rada miasta.

– Warunek będzie jedynie taki, że wnioskujący o nagrodę musi zaproponować jakieś działania związane z setną rocznicą powrotu Leszna do macierzy. Może to być np. organizacja konkursu, lekcji czy biegu. Takiego warunku nie będą musieli spełnić pracownicy niepedagogiczni, którzy otrzymają nagrodę w wysokości 500 zł jako dodatkowe świadczenie – tłumaczył wiceprezydent Piotr Jóźwiak w rozmowie z Radiem Poznań.

Co na to nauczyciele? – Bardzo pozytywnie oceniam to rozwiązanie. Jest to sensowniejsze niż narzucanie nam jakichś zajęć dodatkowych i stwarza szansę na odzyskanie pieniędzy za czas strajku w sposób w pełni legalny i przy społecznej kontroli – komentuje w rozmowie z „Głosem Nauczycielskim” Piotr Gościniak, prezes Oddziału ZNP w Lesznie.

Źródło: tenpoznan.pl

(JK)