Nauczycielka biologii i nauczyciel języka angielskiego. Kolejne ofiary koronawirusa w oświacie

Zmarła Katarzyna Baron-Twardoch, nauczycielka biologii w Zespole Szkół nr 2 w Murckach. Kobieta była zakażona koronawirusem. O jej śmierci poinformował Marcin Krupa, prezydent Katowic, na Facebooku. Z powodu COVID-19 zmarł także Ireneusz Wrzecionkowski, nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej we Włocławku.

„Szanowni Państwo, znów dotarły do nas bardzo smutne wiadomości. Zmarła, zakażona koronawirusem, pani Katarzyna – pracownica katowickich szkół. Ceniona nauczycielka z wieloletnim stażem, obdarzona wieloma pasjami, którymi zarażała swoich uczniów i kadrę pedagogiczną. Zaangażowana w edukację ekologiczną, miłośniczka przyrody” – napisał Krupa.

“Rodzinie i bliskim składam wyrazy głębokiego współczucia. Zwracam się z prośbą do wszystkich Państwa, aby dbać o siebie nawzajem i stosować się do obowiązujących zaleceń” – dodał prezydent.

Zmarłą pożegnała społeczność Zespołu Szkół nr 2. “Ceniona nauczycielka z wieloletnim stażem, obdarzona wieloma zainteresowaniami, prawdziwa miłośniczka przyrody, głęboko zaangażowana w szeroko pojętą edukacje ekologiczną. Zapamiętamy ją jako pełną pasji, radosną, pomocną, zaangażowaną, zawsze uśmiechniętą i energiczną osobę” – taki wpis pojawił się na stronie internetowej szkoły.

Z powodu COVID-19 zmarł także Ireneusz Wrzecionkowski, nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej we Włocławku. Anglista chorował na koronawirusa.

Pedagog uczył w LMK od wielu lat. Wśród społeczności uczniowskiej był osobą znaną i bardzo lubianą. Dwa tygodnie temu zachorował na koronawirusa. Wkrótce miał być leczony osoczem ozdrowieńców. Niestety nie doczekał.

„Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że odszedł od nas pan Ireneusz Wrzecionkowski. Składamy najszczersze wyrazy współczucia rodzinie zmarłego. Panie Irku! Będzie nam Pana bardzo brakowało! Pozostanie Pan na zawsze w naszych sercach i pamięci” – informują na facebooku przedstawiciele LMK.

(JK, GN)

W niedzielę Dzień Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o tych, którzy odeszli