Niemcy w wakacje ruszają ze szczepieniami dzieci

W sierpniu br. Niemcy prawdopodobnie zaszczepią młodzież od 12. roku życia. Rząd gromadzi szczepionki niezbędne do tej operacji

Jak poinformowała agencja Reuters, niemiecki rząd przygotował dokument opisujący strategię szczepienia najmłodszych. Kanclerz Angela Merkel omówi dziś tę sprawę z premierami 16 krajów związkowych Niemiec.

Zgodnie z przygotowanym na to spotkanie dokumentem, do końca sierpnia Niemcy umożliwią zaszczepienie pierwszą dawką każdego młodego człowieka w wieku 12-18 lat. Rząd uważa, że można przeprowadzić taką operację, ponieważ w tej chwili ponad 40 proc. dorosłej populacji otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki na koronawirusa.

Według Reutersa, eksperci, z którymi swoje decyzje konsultuje rząd, nie są zgodni co do szczepienia dzieci. Zdania są tu podzielone. Niektórzy lekarze uważają, że z powodu braku pewności co do długoterminowych skutków szczepień, lepiej unikać masowych szczepień młodzieży, a całą operację ograniczyć tylko do młodych ludzi, którzy znajdują się w grupie ryzyka.

(PS, GN)