Nikt z nas na ma tzw. koronaferii. „Jestem z Was dumny” napisał do nauczycieli prezydent Warszawy

„Kochani nauczyciele – jestem z Was dumny. Dziękuję!” – napisał na Facebooku Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Podziękował tym samym nauczycielom, że mimo chaosu związanego z epidemią koronawirusa wykonują swoją pracę.

„Nie czekając na szczegółowe wytyczne. Wszyscy nauczyciele mojej córki w liceum publicznym zadali jej pracę domową na poniedziałek (na oceny). Nauczyciele podali swoje numery telefonów w razie pytań. Jedna Pani profesor poprosiła o założenie Skype’a wszystkich, którzy mają dostęp do internetu. Inni nauczyciele podali kontakt do siebie przez Facebooka. Wprowadzono możliwość skanowania lub fotografowania wypracowań” – poinformował Trzaskowski.

Nie czekając na szczegółowe wytyczne. Wszyscy nauczyciele mojej córki w liceum publicznym zadali jej pracę domową na…

Opublikowany przez Rafała Trzaskowskiego Sobota, 14 marca 2020

„Moja córka po powrocie do domu: „ha ha – nie mamy skanera!”. Żona w milczeniu podeszła do szafy i wyjęła z niej skaner. Kochani nauczyciele – jestem z Was dumny. Dziękuję!” – napisał prezydent Warszawy i zamieścił post scriptum do swojego wpisu: „W jednej z warszawskich szkół nauczycielka napisała: jutro w telewizji >>Zemsta<< proszę obejrzeć i na podstawie filmu napisać wypracowanie”

Szef MEN i inni urzędnicy państwowi przypominają, że zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach, przedszkolach i innych placówkach oświatowych to nie jest czas ferii.

(JK, GN)