Nowy rekord zakażeń. Prawie 2 tysiące przypadków koronawirusa w Polsce. Zmarło 29 osób

W ciągu ostatniej doby stwierdzono 1967 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 29 zgonów z nim związanych – poinformował resort zdrowia.

Ze zaktualizowanych danych wynika, że od początku epidemii w Polsce zakaziło się 93 481 osób, a 2 543 zmarło. W ciągu ostatniej doby stwierdzono 1967 przypadków zakażenia i 29 zgonów związanych z COVID-19.

Najwięcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w województwie małopolskim. Testy na obecność SARS-CoV-2 dały wynik pozytywny u 285 mieszkańców tej części Polski. Na drugim miejscu znalazło się Mazowsze gdzie zdiagnozowano 268 zakażonych, a dalej Pomorze ze 180 przypadkami.

Ministerstwo Zdrowia informuje o 29 zgonach spowodowanych COVID-19. 28 zmarłych to osoby, które miały choroby współistniejące. Ofiary koronawirusa to osoby w wieku od 43 do 92 lat.

– Mamy do czynienia z eskalacją pandemii. Dzisiejsza liczba zakażeń przekroczyła 1900, to kolejny rekord. W najbliższych dniach ta tendencja będzie się utrzymywała. Z naszych prognoz wynika, że w okresie dwóch tygodni będziemy mieć od 1500 do 2000 zachorowań dziennie. Ta dynamika zmienia nasze realia działania – powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapowiedział zmiany w „ścieżce pacjenta” po wykryciu u niego COVID-19.

Rośnie też liczba szkół, które w związku z koronawirusem przechodzą na nauczanie zdalne lub hybrydowe.

(JK, GN)

Koronawirus w szkołach. Rekordowa środa

Kolejny rekord zachorowań. Specjaliści zalecają wprowadzenie surowego reżimu sanitarnego w szkołach