Oddział ZNP w Toruniu pomaga Matildzie. Bliscy dziewczynki zbierają na kosztowną terapię genową

Zarząd Oddziału ZNP w Toruniu apeluje o pomoc dla wnuczki członkini Związku Małgorzaty Remiszewskiej – Baciók, nauczycielki z SP nr.2. Matilda Salejko ma 7 lat i cierpi na niezwykle rzadką chorobę Charcota-Mariego-Tootha, która prowadzi do stopniowego zaniku mięśni.

Szansą dla dziewczynki jest terapia genowa (do której się zakwalifikowała) opracowywana i wdrażana w USA. Potrzeba na nią 8 mln złotych.

„Dlatego, poruszeni losem Matysi  i jej bliskich, również my jako Odział ZNP, włączamy się w pomoc w tej trudnej i nierównej walce (…)” – czytamy m.in. w piśmie Marty Humiennej, prezes Oddziału ZNP w Toruniu.

„(…) Kochani, nie będę bo nie potrafię Wam opisać tego, co rodzice, dziadkowie i najbliżsi Matysi przeżywamy, co czujemy i jak teraz żyjemy. Nie ma takich słów. Nasz mikro świat wywrócił się do góry nogami. Przed nami zupełnie inne życie polegające na ciągłej walce o sprawność Matysi, o to by jak najdłużej mogła chodzić, pisać, wykonywać zwykłe czynności samoobsługowe jak np. czesać swoje piękne włosy, zapinać guziki, czy samodzielnie zakładać skarpetki na nóżki, bo już tu pojawiają się problemy” (…) – napisała z kolei we wzruszającym liście Małgorzata Remiszewska-Baciók.

Walkę Matildy o powrót do zdrowia można wesprzeć m.in:  TUTAJ (licytacje na Facebooku) oraz TUTAJ (zbiórka w serwisie siepomaga.pl). Można też przekazać 1 proc. podatku: 0000396361, cel szczegółowy 0106120MATILDA

(GN)