OGŁOSZENIE. Pracownicy oświaty mogą ubezpieczyć się od COVID-19

Ten rok szkolny jest inny niż poprzednie. I bardziej niż zazwyczaj, warto zadbać o poczucie bezpieczeństwa. Dobrym sposobem może być ubezpieczenie obejmujące Covid-19.

 

Aviva wprowadziła właśnie specjalną ofertę grupowego ubezpieczenia na życie Opiekun dla nauczycieli i pracowników szkół oraz przedszkoli. Zakres ochrony można rozszerzyć o świadczenie w razie śmierci z powodu zachorowania na Covid-19 bez wzrostu składki.

Do wyboru dla pracowników szkół i przedszkoli są aż 3 warianty ochrony, różniące się sumami ubezpieczenia oraz składką (60, 70 lub 80 zł miesięcznie).

W cenie każdego z nich może znaleźć się świadczenie dodatkowe w razie śmierci z powodu zachorowania na Covid-19. Suma ubezpieczenia z tego tytułu jest równa podstawowej sumie ubezpieczenia na życie. Oznacza ono, że gdyby osoba ubezpieczona zmarła na tę chorobę, wypłata z tytułu śmierci zostanie podwojona, i wyniesienie od 90 do 130 tys. zł (w zależności od wariantu). Świadczenie jest wypłacane uposażonym – zwykle są to osoby najbliższe. – Propozycja przeznaczona jest zarówno dla nauczycieli, jak i pozostałych pracowników szkół oraz przedszkoli. Uważamy, że objęcie nauczycieli ubezpieczeniem jest szczególnie potrzebne po powrocie do nauki stacjonarnej. Zamierzamy więc zainteresować tą propozycją pracowników oświaty, jak również dyrektorów placówek i prowadzące je samorządy – mówi Hubert Szczepanik, dyrektor działu ubezpieczeń korporacyjnych w Avivie.

Z dodatkowej ochrony mogą skorzystać klienci, którzy zdecydują się na zawarcie grupowego ubezpieczenia Opiekun na podstawie kwotacji wystawionej przez agenta Avivy od 15 września do 31 grudnia 2020 r.

Dodatkowa ochrona z powodu Covid-19 obowiązuje do pierwszej rocznicy ubezpieczenia i obejmuje tylko uczestnika zatrudnionego przez pracodawcę.

Ubezpieczenie Opiekun przeznaczone jest dla szerokiego kręgu pracodawców, którzy chcą ubezpieczyć od 7 pracowników. Zakres ochrony można elastycznie dopasować do oczekiwań i możliwości. Najczęściej obejmuje ona ubezpieczenie na życie, poważne zachorowania, świadczenia szpitalne oraz inne umowy dodatkowe chroniące pracowników i ich rodziny. Składka może być finansowana przez pracownika, pracodawcę bądź współfinansowana.

Szczegółowe informacje na temat ubezpieczenia są dostępne na stronie Avivy:  http://in.aviva.pl/nauczyciel