OGŁOSZENIE. Laptop przeglądarkowy, 2w1 czy może klasyczny laptop? Najlepszy laptop dla nauczyciela?

Komputer jest jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych przez nauczycieli. Czasem jest to sprzęt służbowy, przeznaczony tylko do pracy. Często jednak nauczyciele korzystają ze swoich laptopów także prywatnie – do oglądania filmów, przeglądania Internetu, grania w gry i kontaktu ze znajomymi. Sprawdźmy więc, jaki jest najlepszy laptop dla nauczyciela. Czy warto wybrać klasycznego notebooka, a może laptop 2w1 lub przeglądarkowy?

Czym jest laptop przeglądarkowy?

Laptop przeglądarkowy lub Chromebook to przenośny komputer przeznaczony do przeglądania Internetu. W praktyce oznacza to niedrogiego notebooka, zwykle takie laptopy otwierają ofertę producenta. Niska cena wiąże się z obecnością na wyposażeniu jedynie podstawowych funkcjonalności. Wydajność nie jest wysoka, wystarczy jednak do takich zadań, jak surfowanie w sieci, używanie programów biurowych i uruchamianie prostych aplikacji. Laptop przeglądarkowy może mieć system Windows. Chromebooki pracują natomiast na oprogramowaniu Google – jest nieco podobne do znanego ze smartfonów Androida. Mamy więc przeglądarkę Chrome, pakiet biurowy Dokumenty Google, aplikację YouTube i możliwość instalacji wielu prostych gier i aplikacji.

Chromebook sprawdzi się jako tani laptop dla nauczyciela. Często konkuruje ze sprzętem używanym, zwykle dość wysłużonym, czasem zawodnym. Laptopy przeglądarkowe mimo swojej niskiej wydajności mają sporo zalet. Czas pracy na pełnej baterii jest bardzo długi, a podstawowe programy działają sprawnie i szybko. Jeżeli szukasz niedrogiego notebooka, a nie zależy Ci na graniu w gry i uruchamianiu wymagających programów – notebook przeglądarkowy dobrze sprawdzi się jako sprzęt dla nauczyciela.

Czym są laptopy 2w1?

Na co pozwoli laptop z dotykowym ekranem dla nauczyciela? Tak zwane laptopy 2w1 swoją nazwę zawdzięczają panelowi dotykowemu. Obsługa może więc odbywać się w klasyczny sposób (używając klawiatury i myszki/touchpada) lub dotykowo. Jeśli podoba Ci się sposób obsługi tabletów i smartfonów, możesz mieć podobnie działający laptop dla nauczyciela.

Zakres cenowy laptopów 2w1 dla nauczyciela jest spory. Możesz poszukać prostego i niedrogiego notebooka przeglądarkowego z ekranem dotykowym. Na rynku są też bardzo zaawansowane urządzenia, które możliwość dotykowej obsługi łączą z ogromną wydajnością. Laptop 2w1 sprawdzi się szczególnie dobrze do obsługi multimediów, a także w niektórych programach, które wspierają obsługę dotykową.

Klasyczny laptop

Tradycyjny laptop z najnowszym systemem operacyjnym Windows to częsty wybór jako komputer dla nauczyciela. Najpopularniejszy system oznacza możliwość instalacji dowolnych gier i programów. Również obsługa klasycznego laptopa nie powinna być dla nikogo problemem,

Decydując się na kupno laptopa z Windowsem masz największy wybór. Przed wybraniem jednego z modeli zastanów się, na jakich funkcjach Ci zależy. Wydajne laptopy gamingowe i ultrabooki są najszybsze, pozwolą też na rozrywkę w najnowszych grach. Są jednak zwykle dość drogie. Możesz też postawić na model z długim czasem pracy na jednym ładowaniu, z dużym ekranem lub wręcz przeciwnie – o kompaktowych gabarytach.

Jaki laptop dla nauczyciela?

Ciężko jednoznacznie wskazać najlepszy laptop dla nauczyciela. Wiele zależy od oczekiwań konkretnej osoby, a także posiadanego budżetu. Chcąc kupić komputer dla nauczyciela za nieduże pieniądze warto zainteresować się chromebookami i laptopami przeglądarkowymi. Bardzo ciekawą propozycją są też laptopy 2w1 z panelem dotykowym. Można powiedzieć, że jednocześnie pełnią funkcję notebooka i tabletu. Sprawdź ranking w Komputronik i wybierz idealny laptop dla siebie.

Zdecydowana większość klientów wybiera jednak klasyczne laptopy z systemem Windows. Nic dziwnego, są bardzo uniwersalne. Duża ilość oprogramowania (także darmowego) łączy się w nich z dobrze znaną obsługą popularnego systemu. Wybierając najlepszy laptop dla nauczyciela mamy więc naprawdę duże możliwości.