OGŁOSZENIE. „Przyszłość” to kierunek tegorocznej konferencji „BEZEE – TRENDY W EDUKACJI”

Zastanawiając się nad edukacją naszych dzieci, myślimy o ich przyszłości. Rok 2021 poświęcamy właśnie jej. Tegoroczna edycja BeZee poruszy tematy, które wydają się szczególnie ważne, jeśli nawet nie najważniejsze – jaka przyszłość czeka młodych i jak ją do niej przygotować? Jaki rynek pracy i jakie wyzwania zawodowe szykują dla nich następne lata? Jaką taktykę powinna w związku z tym przyjąć szkoła?

17-19 listopada to data siódmej edycji międzynarodowej konferencji edukacyjnej. W tym roku chcemy przyjrzeć się trendom, poznać kompetencje i kierunki rozwoju dla młodych ludzi. Zaproszone wyjątkowe osoby przybliżą tematy i pomogą efektywniej pracować z młodzieżą. W czasie prelekcji i warsztatów będziemy rozmawiać na tematy ważne w kontekście edukacji, ale również naszej wspólnej przyszłości.

W jaki sposób szkoła przygotowuje młodzież

– Będziemy rozmawiać o kompetencjach, zawodach i wyzwaniach przyszłości. Nawet 300 nauczycieli, dyrektorów, przedstawicieli świata biznesu i samorządu oraz osób zajmujących się edukacją spotka się online, by w ciągu trzech popołudniowych sesji posłuchać pasjonujących i inspirujących wystąpień. – mówi Anna Malinowska, koordynatorka wydarzenia z ramienia gdańskiego Inkubatora Starter.

 

Każdy dzień konferencji będzie poświęcony innemu tematowi. Pierwszy dzień to czas na rozmowy o kompetencjach przyszłości – jakie są potrzebne i jak je w sobie rozwijać. Czy szkoła jest potrzebna do ich rozwoju?  Zawody przyszłości – to motyw przewodni kolejnego dnia. W czasach szybkiego tempa rozwoju technologii odpowiemy na pytanie, jakie zawody będą potrzebne w przyszłości i jakich nie zastąpi sztuczna inteligencja? Szczególną uwagę poświecimy także wyzwaniom, jakie niesie ze sobą przyszłość i tego, w jaki sposób będą one wpływały na potrzeby rynku pracy.

Na szczególną uwagę zasługują zagraniczni goście konferencji. Jeden z z 30 najlepszych europejskich innowatorów przed 30 r.ż. wg FORBESA – Petros Psyllos przedstawi analizę rynku pracy w erze sztucznej inteligencji a Cécile Cremer – absolutna liderka w dziedzinie trendów i innowacji, która przedstawi umiejętności przyszłości pokolenia Z.

Oprócz prelekcji spotkamy się również podczas dyskusji i warsztatów. Anna Konarzewska czy Magdalena Łukasiak przeprowadzą warsztaty na temat kompetencji przyszłości a Anna Dukowska w łatwy i przystępny sposób opowie, jak nauczać doradztwa zawodowego by absolwenci szkól średnich byli przygotowani do rozwoju swojej drogi zawodowej na rynku pracy.

Szczególne miejsce podczas konferencji jest dyskusja i próba odpowiedzi na pytanie czy w przyszłości młodzi ludzie będą potrzebować szkoły? Czas pandemii wskazał, że nauka zdalna jest możliwa. Jednak niesie ze sobą szereg negatywnych konsekwencji. Jak je zminimalizować, jak wykorzystać nowe technologie w nauce?

Jak co roku organizatorzy zadbali, by w wypracowanych debatach uczestniczyła również młodzież, która jest coraz bardziej świadoma jakości nauki i form przekazu jakie otrzymuje w edukatorów. Każda sesja będzie więc moderowana przez przedstawiciela Generacji Z.

Jak kształtować kompetencje przyszłości?

Wiele badań wskazuje, że ścisła współpraca biznesu z młodymi ludźmi przede wszystkim inspiruje pracowników do nowych działań a młodzież angażuje do realizacji swoich pasji, zainteresowań. Wychodząc naprzeciw tym trendom organizatorzy zaplanowali wydarzenie wyłącznie dla młodzieży: spotkanie z ekspertami w formule speed-dating ONLINE. Na stronie internetowej można znaleźć również najciekawsze młodzieżowe inicjatywy ostatnich lat w sekcji: GIEŁDA MŁODYCH POMYSŁÓW. Więcej informacji na stronie: https://bezee.pl/mlodziez/

I zupełna nowość – na stronie internetowej w zakładce BIZNES DLA EDUKACJI przygotowana została lista firmy z woj. pomorskiego, które współpracują na rzecz edukacji na różnych polach!

– Wierzymy, że łączenie biznesu z edukacją jest jak najbardziej możliwe. Zaprosiliśmy pomorskie firmy do współpracy by zaprezentowały swoje możliwości praktyk i staży dla młodych uczniów i absolwentów – dodaje Anna Malinowska. W zakładce https://bezee.pl/biznes-dla-edukacji/ będzie można wyszukać i skontaktować się z wybranymi firmami i móc odbyć interesujące praktyki.

Dodatkowo podczas konferencji odbędą się Targi Edushow w nowej odsłonie – online: https://bezee.pl/edushow/, gdzie będzie możliwość zapoznania się  z nowościami wiodących firm i instytucji jak Nowa Era, Katalys Education, Learnetic, Cortland.

 

Szczegółowe informacje na stronie konferencji – https://bezee.pl