OGŁOSZENIE. Skuteczne nauczanie z monitorem interaktywnym

Bez względu na okoliczności edukacja musi spełniać swoją rolę. Nie jest to łatwe zdanie w warunkach epidemiologicznych, kiedy nauka odbywa się w modelu zdalnym, albo hybrydowym.

Kluczowe jest umożliwienie wszystkim uczniom korzystania z zajęć na takim samym poziomie i stworzenie nauczycielom komfortowych warunków pracy.

Z wykorzystaniem monitora interaktywnego Newline, bez względu na obowiązujący model nauczania, nauczyciel pracuje tak samo.

 

 

 

 

Nauczanie w modelu tradycyjnym

W wielu placówkach nauczyciele pracują wykorzystując monitory interaktywne Newline. Nauczanie w modelu tradycyjnym odbywa w sposób naturalny i intuicyjny. Zupełnie jak przy użyciu klasycznej tablicy. Na monitorze można pisać i wymazywać, ale także można powiększać i pomniejszać obrazy korzystając z dwóch palców i przesuwać je zupełnie tak samo jak na smartfonie. Oznacza to, że monitor interaktywny rozpoznaje gesty Windows. Jest to fundamentalna funkcjonalność, której należy oczekiwać od tego typu urządzeń. To przede wszystkim dzięki niej korzystanie z monitora okazuje się proste i naturalne bez konieczności odbywania długich szkoleń. Na tym jednak nie kończą się możliwości nauczyciela korzystającego z monitora interaktywnego. Urządzenie to pomaga stworzyć angażujące zajęcia – korzystać z zasobów internetu, przywołać mapy, filmy i zdjęcia, które będą pomocne przy omawianiu danego tematu.

Dobre narzędzie to takie, które sprawdza się w każdych okolicznościach, także w tych nietypowych. W sytuacji kiedy szkoła staje przed problemem tworzenia dystansu społecznego, a niewielkie pomieszczenia nie pozwalają na jego realizację  – klasę można podzielić i z powodzeniem realizować zajęcia w modelu hybrydowym. Jest on połączeniem nauczania tradycyjnego i zdalnego. Część uczniów pozostająca w domach korzysta z lekcji dokładnie tak samo jak Ci w szkolonej sali. Słyszą i widzą nauczyciela, a wszystko to – co pojawia się na monitorze widza na swoim laptopie czy smartfonie. Dla nauczyciela nie oznacza to, żadnych zmian w prowadzeniu zajęć. W ciągu tej samej godziny lekcyjnej dociera do całej klasy przy zachowaniu społecznego dystansu. W zależności od decyzji dyrekcji grupy mogą się zamieniać np. co tydzień – cały czas, bez kompromisów, realizując zalecenia bezpieczeństwa.

Z częścią uczniów pozostających w domach nauczyciel łączy się wykorzystując systemy wideokonferencyjne (np. Microsoft Teams, Google Meets czy Zoom) umożliwia to podłączony do internetu monitor interaktywny Newline MIRA wyposażony w kamerę i mikrofony. Nauczyciel pracuje dokładnie tak samo jak w modelu tradycyjnym i prowadzi lekcję dla wszystkich uczniów.

 

Nauczanie zdalne

W sytuacji, gdy konieczne staje się zdalne prowadzenie zajęć nauczyciel korzystający z monitora interaktywnego Newline nie zmienia nic w swojej pracy. Nie spotyka się z uczniami w warunkach tradycyjnych tylko cyfrowych pracując dokładnie tak samo jak wcześniej. Prowadzi zajęcia, realizuje plany i wymaga zaangażowania na takim samym poziomie jak w modelu tradycyjnym.  Dzięki kamerze w monitorze uczniowie widzą nauczyciela, dzięki możliwościom systemu wideokonferencyjnego widzą co jest napisane na monitorze. Nauczyciel wygodnie pisze i prezentuje treści w dobrze znany sobie sposób. Na koniec wysyła podsumowanie zajęć. Wszyscy mogą brać aktywny udział w lekcji i nikt nie musi przepisywać.

Monitory Newline sprawdzają się w nauczaniu tradycyjnym, a także hybrydowym i zdalnym. Dzięki nim praca nauczycieli jest łatwiejsza. 

 

Newline MIRA

Monitor Newline MIRA jest kompletnym zestawem do wideokonferencji. Oferuje dolną kamerę 1080p, cztery mikrofony przekazujące dźwięk w bardzo dobrej jakości z redukcją szumów i echa oraz dwa głośniki 15W
Pisanie, wymazywanie  dłonią, powiększanie i zmniejszanie, aby dostosować wielkość oraz przesuwanie materiałów – zupełnie jak na smartfonie – działa naturalnie i intuicyjnie. Gwarantuje to wydajną pracę z pakietem Microsoft Office.
Unikalna technologia Optical Bonding zastosowana w monitorach Newline sprawia, ze obraz jest świetnie widoczny z każdego miejsca w sali.

Monitor wyposażono w aktywny filtr światła niebieskiego wbudowany w panel. Jest to ochrona zastosowana już na poziomie sprzętowym, a nie tylko w postaci oprogramowania. To istotna informacja dla wszystkich użytkowników, ponieważ nadmierna ekspozycja na światło niebieskie, powoduje problemy ze wzrokiem. Dodatkowo ochrona wzroku nie odbywa się kosztem utraty jakości obrazu i wyświetlanych kolorów. Każdy monitor Newline MIRA można dodatkowo wyposażyć w komputer OPS oraz Soundbar z kamerą 4k.

 

Newline oferuje dotykowe monitory interaktywne w kilku seriach – RS+, NAOS, ATLAS i MIRA. Dwa ostatnie można dodatkowo wzbogacić o Soundbar z kamerą 4K. Newline oferuje również własne, wspierające współpracę, pakiety oprogramowania – Newline CAST, BROADCAST, DISPLAY MANAGEMENT oraz LAUNCH CONTROL.

Monitory interaktywne – jako pomoce dydaktyczne – mogą być kupowane przez szkoły w ramach programu Aktywna Tablica 2020-2024.  Bliższe informacje https://aktywna-tablica.info/kategoria-produktu/zestawy/