OGŁOSZENIE. „TIK w pigułce. Narzędziownik nauczyciela” – mapa ułatwiająca rozeznanie w gąszczu aplikacji

Nakładem Wydawnictwa EDICON ukazała się książka autorstwa Macieja Danieluka „TIK w pigułce. Narzędziownik nauczyciela”. Ta publikacja to przewodnik po ogólnie dostępnych aplikacjach, które można wykorzystać zarówno w szkole podczas lekcji czy zajęć pozalekcyjnych, jak i w domu, chociażby podczas odrabiania pracy domowej.

W książce opisano aż 100 różnych aplikacji. Dobrano je w taki sposób, by pokazać, że to samo narzędzie można z powodzeniem zastosować zarówno na lekcjach języka polskiego, jak i fizyki czy matematyki. Dla uczniów z SPE, uczniów klas I–III, IV–VIII i szkół ponadpodstawowych.

Wiek czy poziom umiejętności nie jest żadną przeszkodą. Z nowoczesnych technologii warto i należy korzystać. Czytelnik musi tylko odpowiedzieć sobie na pytanie, co chce osiągnąć, a potem dobrać odpowiednie narzędzie, by ten cel zrealizować. Dzięki tej książce osoby korzystające z TIK mogą wzbogacić swój warsztat pracy, a ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę, otrzymują rzetelne wskazówki, od czego zacząć.

Co istotne, TIK w pigułce zawiera sprawdzone pomysły na wykorzystanie poszczególnych aplikacji. Swoje patenty zdradzają m.in. znani i cenieni Superbelfrzy RP: Marta Florkiewicz-Borkowska, Joanna Krzemińska, Jolanta Okuniewska, Agnieszka Bilska, Anita Plumińska-Mieloch, Joanna Świercz, Zyta Czechowska, Jolanta Majkowska, Dorota Czech Czerniak, Przemysław Staroń, Dawid Łasiński i Maciej Danieluk – autor publikacji.

Więcej informacji na fanpage’u: https://www.facebook.com/CRE.Edicon/