OGŁOSZENIE. W jakich zawodach może odnaleźć się nauczyciel matematyki?

Zastanawiasz się, co można robić po ukończeniu studiów matematycznych? W tym artykule przedstawiamy kilka zawodów, w jakich swoich sił może spróbować nauczyciel tego ścisłego przedmiotu. Możliwości jest bardzo dużo i praktycznie wszystkie z nich dają szansę na większe zarobki niż te oferowane w szkołach czy na uczelniach wyższych. Dowiedz się jakimi cechami powinni wykazywać się idealni kandydaci na takie stanowiska. Zapraszamy do lektury!

 

Programista

Przeglądając oferty pracy, łatwo zauważyć, że zapotrzebowanie na programistów z roku na rok rośnie. Obecnie praktycznie każda dziedzina życia opiera się wszelakich systemach informatycznych. Niektóre z nich trzeba zbudować od początku, inne z kolei wymagają stałego rozbudowywania.

Jakie wymagania powinna spełniać osoba, chcąca pracować w tym zawodzie? Nie obejdzie się bez znajomości języków programowania. Bardzo pomocna będzie też wiedza z rachunku prawdopodobieństwa, statystyki czy matematyki dyskretnej.

Chcąc zostać programistą, nie trzeba mieć ukończonych studiów informatycznych. Wyżej niż dyplom wyższej uczelni cenione są za to takie umiejętności, jak: zdolność analitycznego myślenia, czy zaawansowana znajomość języka angielskiego.

Makler giełdowy

Jeśli nauczyciel matematyki interesuje się giełdą, to śmiało może spróbować swoich sił jako makler papierów wartościowych. W tym zawodzie liczy się:

  •  analityczny umysł
  • odporność na stres
  • umiejętność pracy pod presją czasu
  • zmysł matematyczny

Makler giełdowy to łącznik między klientem a rynkiem. Jego głównym zadaniem jest przekazywanie zleceń oraz opieka nad rachunkami inwestycyjnymi. Dodatkowo tworzy też różnego rodzaju raporty i analizy.

Osoba, która chce pracować w tym zawodzie, musi zdać egzamin na licencję maklerską. Nie jest to łatwe zadanie i udaje się tylko nielicznym.

Analityk sportowy

Nauczyciel matematyki posiadający analityczny umysł, może spróbować znaleźć pracę w branży bukmacherskiej. Jednym ze stanowisk, na które może aplikować, jest analityk sportowy. Czym się zajmuje taka osoba?

Główne zadanie to tworzenie oraz nadzorowanie oferty. Trzeba się przy tym wykazać umiejętnością szacowania prawdopodobieństwa wystąpienia danego zdarzenia. W praktyce oznacza to wystawianie kursów oraz kontrolę nad nimi.

Analityk sportowy może pomagać też przy tworzeniu ofert promocyjnych, do skorzystania, z których niezbędny jest np. STS kod promocyjny MECZYKI. Jego zdanie będzie istotne przy opracowywaniu regulaminu, w szczególności punktów dotyczących wymaganego obrotu przez klienta czy wysokości kursów, po jakich należy zagrać dane zdarzenie.

Audytor

Audytor to osoba, której głównym zadaniem jest przeprowadzanie kontroli w różnych obszarach działalności przedsiębiorstwa czy instytucji. Musi się to odbywać zgodnie z określonymi przez przepisy prawne normami. Głównym celem audytu jest usprawnienie, zwiększenie wydajności i poprawa osiąganych wyników.

Praca na tym stanowisku wymaga wykształcenia wyższego oraz odpowiedniego certyfikatu. Trzeba być też na bieżąco z obowiązującymi przepisami. Nie obejdzie się też bez stałego podnoszenia swoich kwalifikacji.

Audytor powinien być osobą dokładną, wnikliwą i bezstronną. Musi umieć wnikliwie analizować oraz wykazywać się spostrzegawczością. W cenie są więc cechy, które posiadają absolwenci studiów matematycznych.

Księgowy

Księgowy to kolejny zawód, w którym powinien się odnaleźć nauczyciel matematyki. Niezbędna jednak będzie znajomość prawa podatkowego oraz ustawy o rachunkowości. Co jeszcze powinien umieć idealny kandydat na to stanowisko?

W pracy księgowego przyda się:

  • znajomość programu MS Excel
  • umiejętność obsługi programów księgowych
  • analityczny umysł
  • kreatywność
  • terminowość

Księgowy może pracować na etacie lub na podstawie umowy B2B. Przy obecnych skomplikowanych przepisach prawno-podatkowych, firmy nie mogą prawidłowo funkcjonować bez tych specjalistów.