OGŁOSZENIE. W trosce o zdrowie i kondycję uczniów dołącz do programu „Mamy kota na punkcie mleka”

Wiemy, że dzieci obecnie bardzo dużo czasu spędzają przed ekranem komputera, co negatywnie wpływa na ich stan fizyczny i psychiczny oraz ogólną wydolność organizmu. Aby urozmaić im zajęcia szkolne i zachęcić do prowadzenia zdrowego stylu życia, zapraszamy uczniów w wieku 6-9 lat do programu „Mamy kota na punkcie mleka” sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka i prowadzonego przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

 

Dlaczego warto dołączyć do mlecznej kampanii?

Jeżeli Twoja klasa jeszcze nie należy do mlecznej kampanii, nie czekaj i zapisz się już dziś. Pokażemy Ci jak poprzez zabawę edukować dzieci w wieku wczesnoszkolnym w zakresie zdrowego odżywiania i kształtować u najmłodszych prawidłowe nawyki żywieniowe. To dzięki Tobie Twoi uczniowie przekonają się, dlaczego warto pić mleko i spożywać przetwory mleczne. Zdobędą wiedzę o unikalnej wartości odżywczej mleka oraz o roli, jaką odgrywa w zachowaniu zdrowia. Działaj profilaktycznie i promuj z nami zdrowy styl życia od najmłodszych lat. W ramach kampanii organizowanych jest szereg konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody, zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Ponadto udział w programie zapewnia szeroki wybór materiałów edukacyjnych i gadżetów. Szczególnym wydarzeniem są spotkania z mlecznym bohaterem – Kotem Mleczysławem – jak również wiele innych atrakcji.

Dlaczego mleko jest ważne w naszej diecie?

Mleko odgrywa ogromną rolę w zachowaniu zdrowia oraz kondycji psychicznej i fizycznej, ponieważ zawiera w swoim składzie szereg witamin z grupy B oraz A, D, E, K i minerały m.in. wapń, potas, cynk, magnez oraz fosfor. Wszystkie te cenne składniki zapewniają prawidłowy rozwój organizmu. Aby wiedza była efektywnie przyswajana i uczniowie bardziej się koncentrowali na zajęciach, niezbędna jest witamina B1 i B12 oraz magnez, których znakomitym źródłem są produkty mleczne.

 

Chcesz dołączyć do programu? Wystarczy pobrać deklarację ze strony www.kochammleko.pl, wypełnić ją i odesłać na e-mail [email protected] lub wysłać pocztą na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok. Przypominamy, że programem są objęte dzieci w wieku 6-9 lat, a udział nim jest bezpłatny.

Więcej informacji: http://kochammleko.pl