OGŁOSZENIE. Weź udział w konkursie „Scenariusz mlecznych zajęć” i wygraj ATRAKCYJNE NAGRODY

Rusza konkurs „Scenariusz mlecznych zajęć” – organizowany w ramach projektu „Mamy kota na punkcie mleka”, sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka. Wszyscy Nauczyciele klas I-III szkół podstawowych, które przystąpiły do programu mogą wziąć udział w konkursie i wygrać nagrody!

Uczestnictwo w konkursie polega na stworzeniu przez Nauczyciela autorskiego scenariusza lekcji, w której główną rolę odgrywać będzie mleko lub produkty mleczne. Podczas zajęć uczniowie zdobędą wiedzę o pozytywnym wpływie nabiału na organizm ludzki. Cała klasa powinna aktywnie uczestniczyć w lekcji. Scenariusz powinien zostać przedstawiony w formacie pdf lub Word. Ponadto może zawierać elementy wiedzy z zakresu dietetyki, biologii, kulinariów itp. Gotowy scenariusz lekcji należy przesłać na adres [email protected] w tytule wpisując „Scenariusz mlecznych zajęć” celem kwalifikacji do konkursu.

Podczas wyłaniania zwycięzców oceniana będzie oryginalność i kreatywność scenariusza nt. zasad zdrowego odżywiania oraz zaangażowanie uczniów w praktyczne zdobywanie wiedzy nt. produktów mlecznych.

Główną nagrodą konkursu jest długopis Parker, notes oraz spotkanie z Mleczną Kitą. Za zajęcie II miejsca przewidziany jest długopis Parker oraz notes, zaś za III miejsce notes.

Chcesz wziąć udział w konkursie, a nie jesteś jeszcze w programie? Wystarczy wypełnić deklarację przystąpienia do programu, którą można znaleźć na stronie www.kochammleko.pl  i przesłać ją drogą elektroniczną na adres: [email protected] lub wysłać pocztą na adres: Polska Izba Mleka,
ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok.

Pamiętaj! Mleko zawiera niemal wszystkie składniki odżywcze potrzebne człowiekowi do życia i są one dobrze przyswajane. Cenne składniki jakie się w nim kryją to m.in. sód, potas, żelazo, magnez, cynk, jod oraz bogactwo witamin: A, D, E, K, PP i witaminy z grupy B. Mleko to najbogatsze źródło łatwo przyswajalnego wapnia. Masz pomysł jak przekazać tą wiedzę uczniom? Nie czekaj weź udział
w konkursie!

Czekamy na Wasze prace!

Zgłoszenia przyjmowane są w terminie od 15 października do 07 listopada 2019 roku. Szczegółowe informacje
na temat konkursu znajdą Państwo w regulaminie dostępnym na stronie www.kochammleko.pl

Projekt jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

 

Źródło: Biuro kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”