OGŁOSZENIE. Zamień szkołę na Zamek … po królewsku

Ostatni rok edukacji dla nauczycieli, dzieci, młodzieży, ich rodziców ale także dla nas, muzealnych edukatorów, to był czas wyjątkowy. Świat aplikacji i wirtualnej przestrzeni stał się naszym chlebem powszednim. Powrót do zajęć w murach szkolnych i zamkowych wszyscy zapewne przywitamy z radością, jednak nasza Królewska szkoła online zostanie z nami już na zawsze.

Okazało się, że dzięki niej możemy spierać się o sukcesy Rzeczpospolitej Poniatowskiego czy Mościckiego już nie tylko z młodzieżą warszawską, ale i z tą mieszkającą w najdalszych zakątkach naszego kraju a nawet świata.

Żeby jednak już na stałe zagościć na ekranach wirtualnych tablic i komputerów w polskich klasach naszą pasję i wiedzę doświadczonych muzealników skonfrontowaliśmy z potrzebami i oczekiwaniami Państwa, nauczycieli. Zainicjowany przez nas projekt #ZamieńSzkołęNaZamek przyniósł nie tylko wspólne warsztatowe spotkania, ale też całą serię nowych lekcji online odwołujących się do programu nauczania. Prowadzący je edukatorzy, w oparciu o dzieła sztuki znajdujące się w Zamku Królewskim w Warszawie, rozmawiają z uczniami na tematy z historii, sztuki i kultury. Wybranym tematom towarzyszą bezpłatne karty pracy, filmy i profesjonalne nagrania tekstów literackich w wykonaniu aktora. Bardzo się postaraliśmy się, aby nasze zajęcia przekazywały solidną porcję wiedzę i były atrakcyjną estetycznie edukacją wizualną, a że nasi edukatorzy to ludzie ze świetnym poczuciem humoru, nie brakuje w nich także anegdot, ciekawostek i uśmiechu, który tak bardzo jest nam teraz wszystkim potrzebny.

Drodzy Państwo wiemy, że nic dla Was bez Was mądrego nie wymyślimy, zapraszamy więc do kontaktu z nami poprzez nasz fanpage „Edukacja w Zamku Królewskim w Warszawie”.

Tu czekamy na Wasze opinie i sugestie oraz publikujemy zaproszenia na organizowane przez nas dla nauczycieli bezpłatne webinaria związane z historią, sztuką i kulturą. Bądźmy razem!

 

Ważne linki:

https://www.facebook.com/EdukacjaZamekKrolewskiwWarszawie

https://www.zamek-krolewski.pl/edukacja/lekcje-krolewska-szkola-on-line

Instagram @EdukacjaZamekKrólewskiWarszawa