OGŁOSZENIE. Zostały 4 dni na wysłanie zgłoszenia do Konkursu Edukacja Jutra!

Wraz z początkiem roku szkolnego Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju oraz zespół Centralnego Domu Technologii zapraszają nauczycieli i edukatorów do udziału w 2. edycji Konkursu na najlepsze scenariusze lekcji − Edukacja Jutra.

Scenariusze mogą dotyczyć wszystkich przedmiotów szkolnych i obejmować zakres nauczania szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. W tej edycji, w związku z ogólnopolskimi obchodami Roku Stanisława Lema, organizatorzy czekają na pomysły inspirowane twórczością tego wybitnego pisarza. Autorzy najciekawszych scenariuszy otrzymają atrakcyjne nagrody. Nie warto czekać, bo złgoszenia można nadsyłać jeszcze tylko do 4 października!

Po sukcesie frekwencyjnym pierwszej edycji Konkursu, do której wpłynęło ponad 120 zgłoszeń, w tym roku najbardziej kreatywni pasjonaci edukacji ponownie mają szansę zaprezentować swoje rozwiązania i pomysły na przeprowadzanie lekcji. Tym razem mogą to być lekcje zarówno zdalne, jak i stacjonarne. Scenariusze zajęć nadesłane do Konkursu mają być nie tylko oryginalne i innowacyjne, ale także nawiązywać do twórczości polskiego powieściopisarza Stanisława Lema. Uczestnicy powinni wykazać się merytoryką i adekwatnością do wieku i poziomu wiedzy uczniów, a treści przekazywane w czasie zajęć muszą być zgodne z podstawą programową.

W tegorocznej edycji Konkursu również liczymy na scenariusze, które zainspirują nauczycieli, a dodatkowo pokażą, że twórczość Stanisława Lema może być świetnym motywem przewodnim do poprowadzenia ciekawej, angażujacej uczniów lekcji. Serdecznie zapraszamy nauczycieli i edukatorów z całej Polski. – mówi Sebastian Mackiewicz, koordynator projektu z Fundacji PFR.

Aby wziąć udział w Konkursie, należy stworzyć autorski scenariusz lekcji oraz nagrać krótki 3-minutowy film zapowiadający zajęcia. Wideo powinno przybliżyć postać edukatora oraz jego pomysł na przeprowadzenie lekcji. Następnie wystarczy wypełnić i wysłać formularz online.

Zachęcamy do prezentowania swoich pomysłów, które później będą inspirowały innych nauczycieli! Wszystkie informacje na temat Konkursu znajdują się na stronie: www.fundacjapfr.pl/edukacja_jutra

Konkurs jest elementem całorocznego projektu Fundacji PFR i Centralnego Domu Technologii – Rok Lema w CDT. Partnerami Konkursu są Centralny Dom Technologii oraz Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. Patronat nad projektem Rok Lema w CDT objęli: Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Polskie Radio Dzieciom i Redakcja Niebezpiecznik.pl