OSKKO: My też nie weźmiemy udziału w „okrągłym stole”

Nie weźmiemy udziału w spotkaniu „Okrągłego stołu ws. oświaty” – poinformowało Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty

Zarząd tej największej organizacji skupiającej dyrektorów szkół i placówek oświatowych jednogłośnie podjął decyzję o tym, żeby nie wysyłać swoich przedstawicieli w najbliższy piątek na Stadion Narodowy, gdzie wyznaczono spotkanie „okrągłego stołu”.

„Zarówno miejsce, organizacja, jak i czas planowanego przez rząd wydarzenia czynią niemożliwymi skuteczne i mądre wypracowanie jakichkolwiek stanowisk. Ponadto równolegle trwa protest nauczycieli. Dyskusja o przyszłym kształcie oświaty powinna się odbyć po dojściu stron protestu do porozumienia i, tym samym, umożliwieniu nauczycielom wzięcia udziału w ewentualnych pracach nad zmianami” – czytamy w stanowisku OSKKO.

„Obserwowaliśmy poprzednie, fasadowe konsultacje, poprzedzające niepopierane przez środowisko nauczycielskie zmiany, z likwidacją ok. 7500 gimnazjów, niedopracowanymi podstawami programowymi etc. Mamy prawo oczekiwać, że nową dyskusję nad kolejnymi zmianami poprzedzi lepszy i dłuższy proces przygotowawczy. A tego warunku dobrej debaty tak pośpieszna i trudna do zaakceptowania propozycja nie zapewnia” – podsumowali dyrektorzy.

(PS, GN)