Oświadczenia majątkowe posłów. Jaki majątek zgromadził szef MEN?

Jak wynika z ostatniego oświadczenia majątkowego szef MEN – Dariusz Piontkowski ma oszczędności o wartości 200 tys. zł. Do tego posiada również obligacje skarbu państwa i oszczędności emerytalne o wartości 24 tys. zł.

Na stronie internetowej Sejmu opublikowano oświadczenia majątkowe posłów. Wynika z nich m.in., że premier Mateusz Morawiecki zgromadził ponad 5 mln zł, lider PO Grzegorz Schetyna – 200 tys. zł, a szef SLD Włodzimierz Czarzasty – ponad 155 tys. zł. Z kolei prezes PiS Jarosław Kaczyński  zgromadził 82 756 zł oszczędności w gotówce. Nadal spłaca też kredyt zaciągnięty w SKOK. Zostało mu 109 tys. zł i 165 spłat.

A majątek szefa MEN? Poza oszczędnościami składają się na niego mieszkanie o powierzchni 48 metrów kwadratowych, które warte jest około 190 tys. zł. Dariusz Piontkowski ma również udziały w dwóch innych lokalach – odziedziczył je w spadku. Udziały warte są w sumie 50 tys. zł.

Minister jest również właścicielem działki rekreacyjnej o wartości 16,5 tys. zł. W garażu stoi z kolei dziesięcioletnia Toyota Rav4 o szacowanej wartości 30 tys. zł. W sumie jego majątek to blisko pół miliona złotych.

Pierwszy na liście najbogatszych posłów jest inny przedstawiciel PiS. Majątek Andrzeja Guta-Mostowego opiewa na ponad 40 milionów złotych. Zdecydowaną większość, bo aż 30 milionów zgromadził w nieruchomościach.

Drugim posłem na liście jest Janusz Korwin-Mikke. Lider Konfederacji ma jednak aż cztery razy mniejszy majątek od Guta-Mostowego. W sumie zgromadził 10 milionów złotych, z czego aż 9 milionów złotych w nieruchomościach. Podium zamyka Władysław Teofil Bartoszewski. Polityk PSL zgromadził aż 5,5 miliona złotych..

Oświadczenie majątkowe ministra Piontkowskiego  można znaleźć tutaj.

(JK, GN)