„Po raz kolejny pokazują gdzie mają nauczycieli”. Komentarze po odrzuceniu w Sejmie ważnych dla oświaty poprawek

„Nauczyciele, mam nadzieję, że 10 i 24 maja podziękujecie”, „Nerwowo pocieram palcem pod okiem z tej okazji”, „Trzeba wydać na media publiczne, przecież są ważniejsze” – tak nauczyciele komentują sejmowe głosowania nad budżetem na oświatę i podwyżkami dla nauczycieli.

„Nauczyciele, mam nadzieję, że 10 i 24 maja podziękujcie”, „Nerwowo pocieram palcem pod okiem z tej okazji”, „Trzeba wydać na media publiczne, przecież są ważniejsze” – tak nauczyciele komentują sejmowe głosowania nad budżetem na oświatę i podwyżkami dla nauczycieli.

Przypomnijmy, że najpierw w czwartek w nocy głosami posłów PiS Sejm odrzucił ważne dla nauczycieli poprawki Senatu do tzw. ustawy okołobudżetowej, a w piątek pronauczycielskie rozwiązania przepadły przy okazji głosowania ustawy budżetowej na 2020 rok (ta ustawa trafi jeszcze do Senatu, ale ewentualne zmiany wprowadzone w tej izbie i tak zostaną prawdopodobnie odrzucone w Sejmie).

Sejm głosami PiS nie zgodził się nie tylko na zwiększenie nakładów na oświatę, w tym na wynagrodzenia nauczycieli, ale postanowił też zaoszczędzić ok. 349 mln zł na zakładowym funduszu świadczeń socjalnych.

“Nie macie żadnego szacunku dla nauczycieli i uczniów” – grzmieli posłowie opozycji. Do czerwoności rozgrzały się także nauczycielskie fora na Facebooku Głosu Nauczycielskiego i ZNP. Oto niektóre komentarze:

>> „Po raz kolejny pokazują gdzie mają nauczycieli”.

>> „Trzeba wydać na media publiczne przecież są ważniejsze”

>> „Nie robimy sprawdzianów, obserwacji, zebrań, wszyscy uczniowie mają 5 z góry na dół i dziękuję. W przedszkolu tylko zajęcia opiekuńcze, Zero dydaktyki, może wtedy coś ruszy…”

>> „Drodzy Nauczyciele – pamiętajcie o tym przy urnach wyborczych. Na sianie propagandy w TVPiS się znalazły pieniądze, a dla ludzi, którzy kształtują kolejne pokolenia już nie. Przykre to bardzo.”

>> „Rząd przeciwko chorym na raka, przeciwko niepełnosprawnym, przeciwko nauczycielom, przeciwko sędziom, przeciwko przedsiębiorcom, przeciwko mniejszościom religijnym i kulturowym”.

>> „Lepiej dać dwa miliardy na propagandę, niż wesprzeć szkolnictwo czy służbę zdrowia”.

>> „Dopóki PiS będzie u władzy to nic nie będzie. Ani kasy dla onkologii, nauczycieli, pielęgniarek, lekarzy, niepełnosprawnych. Obudźcie się wszyscy”.

Więcej komentarzy można przeczytać pod poniższymi linkami.

Sejm zagłosował…https://glos.pl/sejm-przeciwko-podwyzkom-dla-nauczycieli-i-wiekszemu-zfss

Opublikowany przez Głos Nauczycielski Czwartek, 13 lutego 2020

Podsumowanie dzisiejszych głosowań w Sejmiehttps://glos.pl/sejm-przyjal-budzet-pis-nie-chcial-by-nauczyciele-dostali-wiecej-pieniedzy

Opublikowany przez Głos Nauczycielski Piątek, 14 lutego 2020

Większością głosów posłów Prawa i Sprawiedliwości Sejm odrzucił poprawki do ustawy budżetowej na 2020 r. mające na celu zwiększenie wynagrodzeń nauczycieli.

Opublikowany przez ZNP Piątek, 14 lutego 2020

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2020 r. Wcześniej odrzucił wszystkie poprawki zwiększające nakłady na oświatę, w tym na…

Opublikowany przez ZNP Piątek, 14 lutego 2020

⚫️ Wczoraj głosami posłów PiS Sejm odrzucił pomysł wspierający nauczycieli.‼️ Chodzi o senacką poprawkę zaproponowaną przez nas, aby 6% podwyżki były od stycznia a nie dopiero od września br.

Opublikowany przez ZNP Czwartek, 13 lutego 2020

(JK, GN)