Polka wśród 13 najlepszych nauczycieli językowych na świecie

Magdalena Dygała z Radomia, finalistka Konkursu Nauczyciel Roku 2017 organizowanego przez Głos Nauczycielski została jednym z 13 laureatów prestiżowego konkursu EF Excellence Award in Language Teaching pokonując 900 kandydatów z 83 krajów. W ramach nagrody wzięła udział w warsztatach w Nowym Jorku.

Konkurs organizowany przez EF ma na celu wyłonienie najwybitniejszych nauczycieli języków obcych z całego świata, a tematem przewodnim tegorocznej edycji było promowanie międzykulturowego zrozumienia poprzez naukę języków obcych. Wybór laureatów oparto na ocenie jakości oraz wpływu ich projektów szkoleniowych na uczniów w kontekście międzykulturowego zrozumienia.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie. Przede wszystkim jednak cieszy mnie możliwość dzielenia się doświadczeniami i uczenia się od innych. Czekam już na moment, kiedy będę mogła zastosować zdobytą wiedzę, w praktyce. Jesteśmy nauczycielami i najważniejsze jest, jak nasze metody sprawdzają się w pracy z uczniami – komentuje Magdalena Dygała.

Magdalena Dygała jest nauczycielką języka angielskiego w Zespole Szkół Elektronicznych oraz lektorem na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym. W 2014 roku zdobyła I miejsce w międzynarodowym konkursie ‘Headway Scholarship’ dzięki czemu uczestniczyła w 2-tygodniowym kursie dla nauczycieli w koledżu Exeter w Oksfordzie. Znalazła się ona także m.in. w finale Global Teacher Prize 2019, czyli Światowej Nagrody Nauczycielskiej, uznawanej za nauczycielskiego Nobla; jest laureatką konkursu „Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2018” organizowanego przez British Alumni Society oraz finalistką Konkursu Nauczyciel Roku 2017 organizowanym przez Głos Nauczycielski. W czerwcu bieżącego roku otrzymała również nagrodę w konkursie „Global Teacher Award 2019” w Indiach. Gratulujemy!

(JK, GN)

Fot: Materiały prasowe