Powstał poradnik „E-wolontariat w szkole” dla nauczycieli i opiekunów kół wolontariatu. Jest dostępny za darmo w sieci

Fundacja Dobra Sieć, zachęca do korzystania z bezpłatnego  poradnika „E-wolontariat w szkole”. Poradnik powstał z myślą ułatwienia nauczycielom realizacji wolontariatu uczniowskiego przez Internet.

„Nasz poradnik powstał z myślą o zgromadzeniu w jednym miejscu wszystkich istotnych kwestii dotyczących społecznego angażowania uczniów za pośrednictwem Sieci. Osobne miejsce poświęcamy na pokazanie potencjału e-wolontariatu, ale również trudności, jakie mogą się pojawić po drodze. Zależało nam, aby  wyposażyć nauczycieli w niezbędną wiedzę oraz konkretne narzędzia, które ułatwią skuteczne wdrażanie go w szkole i przeprowadzanie dedykowanych mu lekcji – czytamy w komunikacie fundacji.

W poradniku można znaleźć m.in. scenariusze scenariusze lekcji, sposoby na zaangażowanie młodzieży, informacje formalnoprawne.

„A poza tym, dodaliśmy infografiki i bazę inspirujących projektów, aby jak najbardziej urozmaicić naukę o e-wolontariacie. Poświęciliśmy też uwagę trudnościom, jakie mogą się pojawić podczas niesienia pomocy on-line. Wszystko to robimy po to, aby  wyposażyć Was w niezbędną wiedzę oraz konkretne narzędzia, które ułatwią Wam skuteczne wdrażanie e-wolontariatu w szkole i przeprowadzanie dedykowanych mu lekcji” – wskazują autorzy.

Poradnik „E-wolontariat w szkole” został sfinansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”. Więcej informacji na temat poradnika można znaleźć tutaj.  Publikację można pobrać  tutaj.

(GN)

Fot: Screen