Pożegnanie Piotra Skury, dziennikarza Głosu Nauczycielskiego, naszego Kolegi i Przyjaciela

Najbliższa rodzina, przyjaciele, koledzy, współpracownicy żegnali dzisiaj Piotra Skurę, dziennikarza Głosu Nauczycielskiego, publicystę, komentatora wydarzeń edukacyjnych, mądrego i dobrego człowieka. Naszego Kolegę i Przyjaciela. Uroczystość pożegnania odbyła się w Sulejówku.

Piotr Skura odszedł nagle 23 stycznia br., w wieku 46 lat. Ta smutna wiadomość była wielkim szokiem dla wszystkich, którzy znali i cenili Piotra, jego ogromną wiedzę, talent dziennikarski, jego wrażliwość i mądrość.

W środę w Sulejówku odbyły się ceremonia pożegnalna Piotra i uroczyste złożenie urny z prochami w rodzinnej mogile. Uczestniczyli w niej członkowie rodziny, przyjaciele i koledzy, współpracownicy z redakcji, w których pracował, w tym oczywiście z Głosu Nauczycielskiego, który współtworzył przez ponad 15 lat.

Piękne i wzruszające wspomnienie o Piotrze przedstawiła zebranym Jego siostra Małgorzata Skura.
Na mogile Piotra wiązankę w imieniu Związku Nauczycielstwa Polskiego złożył prezes ZNP Sławomir Broniarz. Naszego Kolegę i Przyjaciela żegnaliśmy także i my, dziennikarze i pracownicy Głosu Nauczycielskiego. Piotrze, pozostaniesz na zawsze w naszych myślach i wspomnieniach. Dziękujemy, że byłeś przez te lata z nami.

– Piotr – wybitny dziennikarz edukacyjny, wybitny umysł analityczny, znakomity obserwator i komentator życia politycznego, koneser dobrej literatury i ambitnego kina – człowiek czytający, wręcz pochłaniający książki. Racjonalista, zasadniczy w swoich przekonaniach, zwalczający przesądy i teorie spiskowe. Piotr – człowiek dowcipny, ironiczny. Piotr – wielki przyjaciel zwierząt, szczególnie psów. Piotr – podróżnik zwiedzający Europę – tak mówił o naszym Koledze i Przyjacielu redaktor naczelny Głosu Jakub Rzekanowski. – Odszedł dobry, wrażliwy, mądry i skromny człowiek. To był zaszczyt Ciebie znać i pracować z Tobą – podkreślał.

Na mogile Piotra spoczął również wieniec złożony w imieniu minister edukacji narodowej Barbary Nowackiej.

(DK, GN)

Nie żyje Nasz Kolega Piotr Skura