Program ambasadorski Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej w Polsce

Trwa rekrutacja do trzeciej edycji programu ambasadorskiego ESERO-Polska. Jego celem jest wspieranie projektów naukowych i wydarzeń o tematyce kosmicznej, realizowanych przez środowiska edukacyjne. Inicjatywa ta pomaga także dzieciom i młodzieży rozwijać swoje pasje w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics).

ESERO-Polska poszukuje edukatorów i edukatorek którzy już realizują lub chcieliby w roku szkolnym 2019/2020 zacząć organizować aktywności związane z tematami kosmicznymi.

„Poprzez takie działania młodzież będzie uczyć się kreatywnego myślenia, nieszablonowego podejścia do nauki oraz samodzielnego budowania wiedzy poprzez własnoręcznie przeprowadzane doświadczenia. Program ambasadorski pozwala także poszerzyć zakres własnej aktywności popularyzatorskiej, wykorzystując wsparcie (także finansowe) ze strony ESERO-Polska” – czytamy w komunikacie prasowym.

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 sierpnia 2019 roku. Kryteria wyboru oraz informacje szczegółowe dostępne są na stronie: http://esero.kopernik.org.pl/zostan-ambasadorem-ambasadorka-esero-polska/

(JK, GN)

Fot: esero.kopernik.org.pl