Program „WF z AWF” – nauczyciele mogą wybierać terminy szkoleń

Od środy 19 maja nauczyciele mogą wybierać terminy szkoleń w ramach programu „WF z AWF – Aktywny powrót do szkoły” organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz akademie wychowania fizycznego w całym kraju

W ramach rejestracji wstępnej do programu zgłosiło się 38 826 nauczycieli. Od środy mogą oni wybierać konkretny termin szkolenia. Nauczyciele, którzy chcieliby się zgłosić do szkolenia, a jeszcze tego nie zrobili, mogą to zrobić za pośrednictwem strony internetowej projektu.

Aby wybrać termin zgłoszenia, należy założyć konto na stronie www.wfzawf.pl. Dzięki temu nauczyciel będzie mógł wybrać dogodny dla siebie termin warsztatów. Uzyska on także dostęp do niezbędnych materiałów związanych z udziałem w szkoleniu. Pierwsze zajęcia w ramach projektu ruszą na przełomie maja i czerwca br.

Procedura rejestracyjna składa się z dwóch kroków:
KROK 1 – zgłoszenie przez wypełnienie formularza na stronie www.wfzawf.pl  i wpisanie kodu otrzymanego od dyrektora szkoły (rejestracja wstępna),
KROK 2 – zgłoszenie przez formularz na stronie www.wfzawf.pl i wybór terminu szkolenia zaproponowanego przez właściwy ośrodek szkoleniowy (właściwy AWF).

Zgodnie z założeniami programu, na zajęciach nauczyciele pod okiem najlepszych specjalistów z AWF poznają m.in. metody przeciwdziałania skutkom: hipokinezji – bezczynności ruchowej, izolacji społecznej czy zdrowotnym pojawiającym się po przebyciu COVID-19.

Zajęcia będą obejmowały też aspekt psychologiczny. Prowadzący opowiedzą o konsekwencjach psychicznych nauczania zdalnego, metodach tworzenia motywacyjnego klimatu na zajęciach ruchowych, budowania relacji społecznych czy pokonywania barier aktywności fizycznej.

Więcej na ten temat TUTAJ.

(PS, GN)