„Projektor dziękuje Nauczycielom”. Internetowa akcja dla pracujących zdalnie pedagogów

Czujemy, że wsparcie i docenienie nauczycieli jest teraz dużo bardziej potrzebne niż podawanie im kolejnych informacji o aplikacjach, materiałach i narzędziach przydatnych do prowadzenia zajęć- czytamy w komunikacie inicjatywy Projektor-wolontariat studencki, która promuje  akcję „Projektor dziękuje Nauczycielom”.

W jej ramach udostępniono w sieci zbiór artykułów dla nauczycieli m.in. na temat zmęczenia pracą i wypalenia zawodowego, frustracji, relaksacji po ciężkim dniu, zarządzaniu czasem podczas pracy w domu, prowadzenia zajęć online we własnym domu.

„Z informacji, które już po ponad dwóch miesiącach zdalnego nauczania docierają od społeczeństwa, wynika, że starania przez Was podjęte przyniosły pozytywne skutki. Już nie pierwszy raz udowodniliście tym samym, że zawód nauczyciela to zawód z misją” – czytamy w komunikacie do nauczycieli.

🌸 #ProjektorDziękujeNauczycielom Ostatnie miesiące były dla nas wszystkich okresem ogromnych zmian i przeorganizowania…

Opublikowany przez PROJEKTOR – wolontariat studencki Sobota, 6 czerwca 2020

 

„Wierzymy w Was i kibicujemy Waszej pracy, która zmienia przyszłość wielu młodych ludzi w tym kraju. Bardzo dziękujemy za wszystko co robicie!” – podkreślono.

„Projektor– wolontariat studencki” to program realizowany przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Autorem i Fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Celem Programu jest aktywizacja i przeciwdziałanie wykluczeniu dzieci i młodzieży z małych miasteczek i wsi w całej Polsce, poprzez rozwijanie ich pasji i zainteresowań, odkrywanie talentów i potencjału drzemiącego zarówno w studentach, jak i w uczestnikach projektów.

Zbiór artykułów dla nauczycieli można znaleźć tutaj.

(JK, GN)

Fot: Projektor/Facebook