PROMOCJA. Mleczni Bohaterowie powracają!

Już za chwilę rozpocznie się kolejny rok szkolny. Kot Mleczysław i Mleczna Kita przygotowali moc atrakcji uczestnikom programu Mamy kota na punkcie mleka. W programie znajdą się konkursy materiały edukacyjne, spotkania, warsztaty i inne atrakcje.

 

Program „Mamy kota na punkcie mleka” jest całkowicie bezpłatny, jego celem jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat oraz  przekazanie wiedzy na temat wartości odżywczych mleka i produktów mleczarskich.

Dlaczego mleko i to od krowy? Ponieważ jest smaczne i pełne wartości odżywczych. Jednak wiemy, że nie każdemu może smakować mleko w czystej postaci, dlatego na rynku jest wiele innych produktów, które mogą zastąpić je dostarczając jednocześnie wartości odżywczych. Jakie produkty? Mamy na przykład maślankę, jogurty, twarogi, sery, i inne mleczne smakołyki.  Jakie wartości? W  swoim składzie posiada szereg witamin z grupy B oraz A, D, E, K i minerały m.in. wapń, potas, cynk, magnez oraz fosfor. Wszystkie te cenne składniki zapewniają prawidłowy rozwój organizmu. Aby wiedza była efektywnie przyswajana i uczniowie bardziej się koncentrowali na zajęciach, niezbędna jest witamina B1 i B12 oraz magnez, których znakomitym źródłem są produkty mleczne.

Więcej informacji o mleku i produktach mleczarskich dostępnych jest na stronie programy „Mamy kota na punkcie mleka” – www.kochammleko.pl

Jeżeli jeszcze Twoja klasa nie dołączyła do programu, jest to właściwy moment na podjęcie decyzji.  Kampania „Mamy kota na punkcie mleka” sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka i realizowana przez Polską Izbę Mleka i Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Wszyscy uczniowie w wieku 6-9 lat mają możliwość otrzymać bezpłatnie atrakcyjne materiały edukacyjne oraz wziąć udział w konkursach i wiele innych atrakcji.  Miej razem z nami kota na punkcie mleka i wejdź na stronę dedykowaną kampanii www.kochammleko.pl, na której znajdują się wszystkie informację w jaki sposób dołączyć do bezpłatnego projektu. Zapraszamy także na naszego Facebooka pod adresem www.facebook.com/mamykotanapunkciemleka/

 

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym 2021/2022!