„Protest z Wykrzyknikiem” inicjuje akcję „Głosuję na Polskę”

„To nasz pomysł >>największej otwartej lekcji obywatelskiej w kosmosie<<, na którą zapraszamy ambasadorów i ambasadorki reprezentujących różne dziedziny życia społecznego oraz każdego >>zwykłego<< obywatela” –  czytamy na facebookowej stronie inicjatywy „Protest z Wykrzyknikiem”, która promuje swoją  profrekwencyjną akcję „Głosuję na Polskę”.

„Stworzyliśmy przeznaczoną dla tej akcji stronę www.glosujenapolske.pl oraz fanpage, profil na Instagramie i na Twitterze. Zachęcamy Was do śledzenia, polubiania, udostępniania postów, użycia jednej z trzech nakładek na zdjęcie profilowe (tu sprawdź: http://glosujenapolske.pl/pliki-do-pobrania) i podejmowania aktywności, które będziemy proponować w trakcie trwania akcji” – apelują pomysłodawcy.

Chciałabym…

Chiałabym… Gabrysia Gładyszewska, ambasadorka akcji Głosuję na Polskę. Posłuchajcie, co powiedziała i przeczytajcie, co napisała http://glosujenapolske.pl/chcialabym-gabrysia-gladyszewska/#glosujenapolskebo #bezagitki #protestzwykrzynikiem

Opublikowany przez Protest z Wykrzyknikiem Środa, 4 września 2019

Do dnia wyborów codziennie o 18:00 ma być publikowany na stronie www akcji jeden głos ambasadora lub ambasadorki. „W ten sposób stworzy się szeroki edukacyjny panel pokazujący zależności i związki różnych dziedzin, które warunkują dobre funkcjonowanie państwa i osobiste perspektywy rozumienia szczęścia i poczucia bezpieczeństwa jednostki” – czytamy.

„Protest z Wykrzyknikiem” podkreśla, że akcja ma charakter profrekwencyjny i jest wolna od partyjnej agitacji.

„Naszym celem jest zachęta do świadomego udziału w wyborach parlamentarnych, a także zwrócenie uwagi w kampanii wyborczej na wagę edukacji. Chcemy dać impuls i zachęcić do świadomego głosowania” – podkreślają pomysłodawcy.

„Dlaczego to robimy? Bo po przegranym strajku i reakcji rządu zdajemy sobie sprawę, że jedynym ratunkiem dla polskiej edukacji będzie dobry wybór, którego dokonamy 13 października. Mamy nadzieję, że o akcji będzie z dnia na dzień coraz głośniej. I wszyscy będziemy mogli odczuwać radość i dumę z bycia jej gospodarzami i współtwórcami. A biało-czerwone serce stanie się symbolem nadziei na pozytywne zmiany” – wskazują.

(JK, GN)

Fot: Protest z Wykrzyknikiem/Facebook