Przemysław Staroń Człowiekiem Roku czytelników „Wyborczej”! Kategoria „Wzorowe sprawowanie”

Nauczyciel Roku 2018 został laureatem plebiscytu czytelników „Gazety Wyborczej” w kategorii edukacyjnej. Nominowane były także Marta Florkiewicz-Borkowska (Nauczyciel Roku 2017) oraz Anna Zając, która pojechała do Anny Zalewskiej ze swoim paskiem z pensją.

W piątek wieczorem podczas uroczystej Gali z okazji 30-lecia „Gazety Wyborczej” ogłoszono wyniki plebiscytu „Człowiek Roku 2018”. Tytuł „Człowieka Roku 2018” redakcja przyznała Donaldowi Tuskowi, przewodniczącemu Rady Europejskiej. Natomiast czytelnicy „GW” w plebiscycie decydowali o nagrodzeniu osobowości i instytucji w pięciu kategoriach.

W kategorii edukacyjnej „Wzorowe sprawowanie” nominowano trzy osoby znane także doskonale czytelnikom Głosu Nauczycielskiego:

PRZEMYSŁAW STAROŃ – to psycholog, nauczyciel, trener, nagrodzony przez Komisję Europejską twórca międzypokoleniowego Zakonu Feniksa, tutor 31 olimpijczyków z filozofii, fan efektu wow, twórca #utrzy, zwany też profesorem Snapem, Nauczyciel Roku 2018 (tak go przedstawiła redakcja „GW”).

MARTA FLORKIEWICZ-BORKOWSKA – to nauczycielka języka niemieckiego w podstawówce w Pielgrzymowicach. Dyplomowana arteterapeutka. Nauczyciel Roku 2017. Wraz z Agatą Dziendziel, Mateuszem Paszkiem i uczniami klas ósmych przygotowała kampanię „Słowa Krzywdzą”, do której włączyły się szkoły z całej Polski (z notki „GW”).

ANNA ZAJĄC – nauczycielka języka angielskiego w warszawskiej podstawówce. Jedna z wielu nauczycielek walczących o godne płace dla siebie oraz swoich koleżanek i kolegów. 10 stycznia 2019 r. przyszła wraz z delegacją ZNP i próbowała pokazać minister edukacji Annie Zalewskiej pasek ze swoim wynagrodzeniem (z opisu w „GW”).

Najwięcej głosów w plebiscycie w tej kategorii otrzymał: Przemysław Staroń!

Gratulujemy!!! Gratulujemy także pozostałym nominowanym!!!

Jak czytamy w relacji na wyborcza.pl laureat powiedział:

– Jest mi bardzo miło. Jestem lekko onieśmielony. Myślę sobie, kto będzie miał większy problem z przyjęciem tego werdyktu. Być może ci, którzy skumają, że liceum w którym uczę to liceum, do którego uczęszczają dzieci Donalda Tuska. Razem z Martą i Ania wzajemnie dopingowaliśmy się podczas trudnego czasu, który miał miejsce niedawno. Mam wrażenie, że wszyscy ci, którzy boją się edukacji, nie chcą się zderzyć z tym, co w świecie jest prawdziwe, dobre i piękne.

Trójkę nominowanych do tytułu „Człowiek Roku” nauczycieli łączy coś jeszcze poza otrzymaną nominacją. Wszyscy troje gościli na okładkach Głosu Nauczycielskiego…

   

(DK, GN)