Przygotuj się do egzaminu z CKE

Od poniedziałku Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępnia uczniom klas ósmych materiały, które pomogą im przygotować się w domu do egzaminu.

Jak poinformowało ministerstwo edukacji, CKE przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o godzinie 9.00 pojawią się nowe zadania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, a o godzinie 15.00 – rozwiązania.

Wszystko to będzie można znaleźć na cke.gov.pl już od poniedziałku 16 marca.

Póki co, terminy egzaminów nie zmieniły się. Według obecnego kalendarza egzamin ósmoklasisty jest zaplanowany na 21-23 kwietnia br., a egzamin maturalny – na 4-22 maja br. Nie jest jednak wykluczone, że w przyszłości trzeba będzie to zrewidować.

– Przy dwutygodniowym zawieszeniu zajęć w szkołach nie ma żadnego zagrożenia dla odbycia się egzaminów w dotychczasowych terminach – zapewnił minister edukacji Dariusz Piontkowski. – Jeżeli ten okres się wydłuży, to będziemy wtedy podejmowali decyzje. Jesteśmy w trakcie analiz. CKE przygotowała już analizy, co powinniśmy robić, gdyby była potrzeba wydłużenia przerwy w nauce. Do specustawy wpisaliśmy możliwość zmiany organizacji roku szkolnego. Jeżeli będzie taka potrzeba, to z tej możliwości skorzystamy – dodał.

(PS, GN)