PTP o strajku: bez nauczycieli nie będzie naprawy Rzeczypospolitej

“Szczere i głębokie wsparcie dla tysięcy polskich nauczycieli, którzy w akcie desperacji – poprzez strajk – postanowili upomnieć się o godne życie” wyraziło w specjalnej uchwale Prezydium Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego.

Oto najważniejsze fragmenty uchwały PTP:

“Prezydium Zarządu Głównego PTP, pamiętając iż niekwestionowany jest fakt, iż zawód nauczyciela cechuje szczególny stosunek do dzieci i młodzieży, co wyróżnia go spośród innych profesji, zaś szczególnym wyzwaniem dla osób go uprawiających jest dalekowzroczna troska o rozwój indywidualny i społeczny każdego obywatela naszego Kraju, postanawia:

§ 1. Wyrazić szczere i głębokie wsparcie dla tysięcy polskich nauczycieli, którzy w akcie desperacji –poprzez strajk –postanowili upomnieć się o godne życie, w tym materialne, swoje i swoich rodzin, o szacunek ze strony polityków, o należne miejsce w przestrzeni publicznej.

§ 2. Zaapelować do rządzących, aby głęboko w swoim sumieniu rozważyli wszystkie problemy polskiej edukacji, aby dążyli do ich przezwyciężenia i by pamiętali, że bez wsparcia ważnego sojusznika, jakim są właśnie nauczyciele, żadnej naprawy w Rzeczpospolitej nie uda się dokonać.

Pełna treść uchwały:

http://www.ptp-pl.org/pl/news/uchwala-prezydium-zg-ptp-z-12-kwietnia-2019-r-w-sprawie-wsparcia-protestu-i-strajku-nauczycieli

(DK, GN)