Ruszył trzeci etap rejestracji na szczepienia. Uwaga na krótkie terminy!

Tylko dzisiaj i jutro mogą się zarejestrować do szczepienia nauczyciele i nauczyciele akademiccy w wieku 66-69 lat, a także ci pedagodzy, którzy z różnych powodów nie zrobili tego wcześniej

Zgodnie z rekomendacjami ekspertów, Ministerstwo Zdrowia postanowiło rozszerzyć grupę osób szczepionych preparatem AstraZeneca na pacjentów do 69. roku życia. Wcześniejsze rekomendacje dotyczyły osób tylko do 65. roku życia. Dlatego dziś od godz. 8.00 do jutra, do końca dnia, nauczyciele w wieku od 66 do 69 lat mogą się zgłaszać do zaszczepienia.

Jak poinformowało ministerstwo edukacji, nauczyciele do 69. roku życia (urodzeni po 31 grudnia 1951 roku) będą mieli podawaną szczepionkę firmy AstraZeneca. “Pozytywną rekomendację w tej sprawie wydała Rada Medyczna przy premierze – wszystkie osoby od 18. do 69. roku życia mogą być szczepione preparatem AstraZeneca” – czytamy w komunikacie MEiN.

Grupa nauczycieli oświaty i nauczycieli akademickich w wieku 66-69 lat szacowana jest na ok. 18 tys. osób.

Dziś otworzyło się też “okienko” dla nauczycieli młodszych, którzy z różnych powodów nie zgłosili się do rejestracji podczas wcześniejszych zapisów. “Nauczyciele, którzy wcześniej nie skorzystali z rejestracji, a byli do tego uprawnieni, również będą mieli możliwość zgłoszenia się do szczepień, podobnie jak wymienieni powyżej pracownicy i instruktorzy praktycznej nauki zawodu. Taką informację muszą przekazać swojemu dyrektorowi lub rektorowi” – podkreślono w komunikacie MEiN.

To trzeci etap rejestracji nauczycieli do szczepień. W pierwszym mogli się się zgłaszać nauczyciele przedszkoli, klas I-III oraz szkół specjalnych. Potem uruchomiono rejestrację dla wszystkich pedagogów w wieku do 65 lat.

(PS, GN)