Ruszył nabór do XIV edycji Nagrody im. Sendlerowej „Za naprawianie świata”

Centrum Edukacji Obywatelskiej uruchomiło nabór do kolejnej edycji Nagrody im. Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Nagroda przyznawana jest nauczycielom, którzy uczą i wychowują w duchu tolerancji

„Uczysz tolerancji i szacunku dla innych? Zgłoś się do Nagrody im. Ireny Sendlerowej >>Za naprawianie świata<<!” – apeluje CEO.

Nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” przyznawana jest nauczycielom i nauczycielom, którzy:
* uczą i wychowują w duchu tolerancji i poszanowania dla innych,
* odgrywają ważną rolę w szkole i społeczności lokalnej,
* realizują konkretne projekty i działania angażujące dzieci oraz młodzież,
* swoimi działaniami wychodzą poza standard szkolny.

Zgłoszenia można przesyłać do 18 października 2020 roku. Nabór jest prowadzony wyłącznie drogą elektroniczną. „Kandydat/ka powinien/a wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy, do którego należy załączyć wszystkie wymagane dokumenty tj. dwie rekomendacje, do 5 załączników, esej na temat umieszczony w formularzu zgłoszeniowym. Wszystkie dokumenty muszą zostać wgrane na platformę” – czytamy w komunikacie CEO.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.

Kandydatów do nagrody zgłaszać mogą osoby trzecie, instytucje i organizacje. Nauczyciele mogą też sami zgłaszać swoje kandydatury. Ze wszystkich zgłoszeń kapituła wybierze ok. 10 nominowanych, a spośród nich jednego laureata, który otrzyma nagrodę główną w wysokości 15 000 zł. Pozostali nominowani otrzymują tytuły wyróżnionych.

Nagroda powstała z myślą o wspieraniu nauczycieli, którzy w swojej pracy z uczniami oraz członkami lokalnych społeczności kierują się wartościami bliskimi Irenie Sendlerowej: tolerancją, szacunkiem wobec odmienności, odpowiedzialnością za innych i odwagą. Celem nagrody jest też upamiętnienie Ireny Sendlerowej, wybitnej działaczki społecznej, Sprawiedliwej wśród Narodów Świata, która w czasie II wojny światowej ratowała żydowskie dzieci.

Nagroda ustanowiona została przez Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce w 2006 roku.

(PS, GN)