Ruszyła 23. edycja Szlachetnej Paczki. Rodziny czekają na wsparcie

„Zmieniamy świat na dobre”! – pod takim hasłem już po raz 23. wystartowała „Szlachetna Paczka”. Udostępniono internetową Bazę Rodzin, które czekają na pomoc w tym roku. Aby je wesprzeć, wystarczy wejść ma www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę i przygotować dla niej paczkę.

 „Przez trudniejszą sytuację ekonomiczną wielu z nas stać na mniej. Jest jednak coś, czego inflacja czy drożyzna nas nie pozbawią. To wspólne działanie, możliwość niesienia wsparcia w grupie i radość, która płynie z jednoczenia się w pomaganiu. Razem stać nas na dobro dla tych, którzy mają najmniej. Efekt? Wpływ na czyjeś życie i zmiana jego historii, które stają się najlepszym prezentem, jaki możemy podarować – również sami sobie. Bo pomaganie, zwłaszcza jeśli robimy to z przyjaciółmi, bliskimi, znajomymi, daje poczucie sprawczości i niezwykłą radość” – podkreślają twórcy akcji.

– Chcemy zmieniać świat na dobre. Czasem świat jednej rodziny, czasem jednej osoby. Różnymi rzeczami, na przykład budową studni, remontem dachu, opałem na zimę czy ciepłą kurtką. A w tym roku nawet artykułami spożywczymi, które znajdą się w zasadzie w każdej paczce z powodu wysokiej inflacji – mówi Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę.

Jak to działa? Wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzają rodziny, poznają ich historie i potrzeby. Następnie historie tych rodzin trafiają na szlachetnapaczka.pl. To właśnie z tej strony darczyńcy, wybierają rodziny, którym chcą pomóc. Wolontariusze są w kontakcie z darczyńcami. Wspierają ich, pomagają w przygotowaniu paczek spełniających potrzeby rodzin, a w trakcie Weekendu Cudów dostarczają pomoc.

Więcej informacji tutaj

(GN)

Fot: Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka o lękach i niepokojach Polaków. „To nie daje nam spokoju”

Szlachetna Paczka opublikowała najnowszy raport o biedzie. Aż 1,6 mln Polaków, w tym 333 tys. dzieci, żyło w w skrajnym ubóstwie