Rząd zaprasza na rozmowy

Dziś o godzinie 15.00 może dojść do kolejnej tury negocjacji między rządem a przedstawicielami nauczycielskich związków zawodowych

– Jesteśmy otwarci na to, by dalej prowadzić rozmowy. Zrobimy wszystko, by egzaminy przebiegły spokojnie. Natomiast będziemy chcieli przekonać dwie pozostałe centrale związkowe, czyli ZNP i FZZ, by przystąpiły do porozumienia podpisanego w niedzielę przez oświatową „Solidarność – zapowiedziała dziś wicepremier Beata Szydło. – Będziemy czekać o godzinie 15.00 w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”, by porozmawiać o możliwości podpisania porozumienia – dodała.

Jej zdaniem, „egzaminy jutro się odbędą”. – Odpowiedzialni za to są dyrektorzy szkół i Centralna Komisja Egzaminacyjna. Szczegóły będziecie państwo poznawali w ciągu dnia. Natomiast jeszcze raz chcę zaapelować do nauczycieli, by jutro młodzieży miała komfort pisania egzaminów – oświadczyła wiceszefowa rządu.

Szydło nie chciała odpowiedzieć na pytanie, czy rząd zgodzi się na propozycję ZNP powołania niezależnego mediatora. – Strona rządowa jest przygotowana do rozmów, jest delegacja rządowa – stwierdziła.

(PS, GN)