Sejmowa komisja edukacji ma nowe władze

Posłowie wybrali dziś kierownictwo sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Kto pokieruje tą kluczową dla oświaty instytucją w Sejmie?

Inauguracyjne posiedzenie komisji otworzył dziś wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Obsada personalna władz poszczególnych komisji jest efektem ustaleń i uzgodnień między poszczególnymi klubami. Kierownictwo Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży przypadło klubowi PiS.

Klub Prawa i Sprawiedliwości na funkcję przewodniczącego KENiM zgłosił Mirosławę Stachowiak-Różecką, byłą kandydatkę tej partii na prezydenta Wrocławia. Stachowiak-Różecka jest z wykształcenia pedagogiem, zasiadała w komisji już w poprzedniej kadencji Sejmu. W ostatnich wyborach parlamentarnych było o niej głośno, ponieważ jako liderka listy PiS w okręgu wrocławskim pokonała dużą przewagą głosów przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny, który otwierał we Wrocławiu listę KO.

Kandydaturę Stachowiak-Różeckiej na przewodniczącą komisji poparło 34 z 38 posłów KENiM, nikt nie głosował przeciw i nikt nie wstrzymał się od głosu.

Posłowie wybrali też 6 wiceprzewodniczących komisji, którymi zostali:
Dariusz Klimczak (PSL/Kukiz’15)
Bogusław Wontor (Lewica)
Zbigniew Dolata (PiS)
Kazimierz Moskal (PiS)
Artur Dziambor (Konfederacja)
Krystyna Szumilas (KO)

(PS, GN)