„Śmierć Zygielbojma” już od 5 listopada na ekranach kin. Jak film odbierają nauczyciele?

„Mam nadzieję, że historia Szmula Zygielbojma, uwieczniona w filmie w reżyserii Ryszarda Brylskiego, trafi do szerokich kręgów społeczeństwa w kraju i na świecie, w tym młodzieży szkolnej. Niech ten epizod historii Holokaustu w Polsce już nigdy nie pozostanie zapomniany” – podkreśla Albert Stankowski, dyrektor Muzeum Getta Warszawskiego, które powstaje w stolicy.

W filmie grają m.in. Wojciech Mecwaldowski, Jack Roth, Karolina Gruszka, Aleksandra Popławska, Tomasz Sapryk, Marcin Bosak. Patronat medialny nad filmem objął Głos Nauczycielski.

„Zobacz opinie nauczycieli i ekspertów o filmie >>Śmierć Zygielbojma<<. Chcesz zabrać klasę na film? Skontaktuj się ze swoim kinem i zamów pokaz grupowy o dowolnej godzinie już od 5 listopada!” – zachęca Monolith Films.

Decyzją komisji selekcyjnej film „Śmierć Zygielbojma” został zakwalifikowany do pokazu na 29. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Energa CAMERIMAGE 2021 w ramach Konkursu Filmów Polskich.

To kolejny już sukces „Śmierci Zygielbojma” i to jeszcze przed oficjalną premierą. Wcześniej film pokazywany był w Konkursie Głównym 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Do kin wejdzie już 5 listopada.

(GN)

Szmul Zygielbojm: „Przyczynię się do wyrwania z obojętności tych, którzy mogą i powinni działać”. W kinach od 5.11!!