Sondaż: Edukacja jednym z głównych problemów społecznych. ZNP przypomina rekomendacje z Miasteczka edukacyjnego

Ochrona zdrowia, drożyzna i kwestie związane z edukacją to trzy najważniejsze tematy kampanii wyborczej – tak wynika z sondażu Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24. W badaniu Polacy zostali poproszeni o odpowiedź, czy dany temat ich zdaniem jest ważny i czy powinien być dyskutowany przed wyborami. ZNP przypomniał przy okazji na swojej stronie internetowej swoje postulaty wypracowane w Miasteczku edukacyjnym.

Na pierwszym miejscu wśród kampanijnych tematów badani postawili sytuację w służbie zdrowia. Ta kwestia jest ważna dla 95 procent ankietowanych. Na drugim miejscu z wynikiem 92 procent znalazły się wzrost cen i drożyzna. Edukacja i sytuacja w szkolnictwie, a także wysokość podatków są istotnymi tematami dla 90 procent badanych.

Więcej na temat wyników sondażu telefonicznego zrealizowanego przez Kantar w dniach 14-16/03/2023 na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie osób w wieku powyżej 18 lat można przeczytać na stronie TVN24.pl tutaj

ZNP przypomniał przy okazji na swojej stronie internetowej swoje postulaty wypracowane w Miasteczku edukacyjnym. „To konkretne rozwiązania poprawiające sytuację dzieci, wychowanków, uczniów, studentów, nauczycieli oraz pracowników edukacji” – podkreślono.

Przypomnijmy, że Związek przygotował i przekazał niedawno w Sejmie posłom opozycji  projekt nowelizacji Karty Nauczyciela, który podwyższa o 20 proc. zapisane w Karcie wskaźniki określające wysokość wynagrodzenia nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego.

(GN)

Projekt ustawy zwiększającej wynagrodzenia nauczycieli o 20 proc. już w Sejmie. “Zamiast willi+ godne pensje w oświacie”

ZNP opublikował w formie broszury rekomendacje i postulaty płynące z Miasteczka edukacyjnego