Specjalista od projektowania gier nowym szefem NCBiR

Nowym pełniącym obowiązki dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju został dr Remigiusz Kopoczek, prodziekan ds. kształcenia i studentów na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Decyzję o zmianach kadrowych w NCBiR podjęło ministerstwo edukacji

Nowy p.o. dyrektora jednej z najważniejszych instytucji finansującej badania w Polsce doktoryzował się na Uniwersytecie Szczecińskim. Zastąpi na tym stanowisku dr. inż. Wojciecha Kamienieckiego, który 17 lutego br. złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Centrum.

“Od 2020 roku jest członkiem Senatu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 2012-2016 pełnił funkcję prodziekana ds. kształcenia i studentów na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Jest współautorem kierunków studiów z dziedziny projektowania gier i przestrzeni wirtualnej oraz autorem i współautorem publikacji m.in. na temat procesu tworzenia gier komputerowych, wykorzystywania multimediów i rzeczywistości wirtualnej w edukacji. W ostatnich latach sprawował stanowisko prezesa zarządu pierwszego akceleratora gier wideo ARP Games” – czytamy w komunikacie MEiN.

Zanim dr Kopoczek objął swoją funkcję w NCBiR, był prezesem Kongresu 590, konferencji gospodarczej dla środowisk biznesowych i politycznych związanych z obecnym układem rządzącym.

Powołanie na pełniącego obowiązki dyrektora NCBR obowiązuje od dnia 18 lutego br.

NCBiR dysponuje w tym roku budżetem w wysokości 7,8 mld zł.

(PS, GN)