Środa to ostatni dzień zgłoszeń do plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2019″

Muzeum Historii Polski, organizator 13. edycji plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku, informuje, że zgłoszenia w I etapie plebiscytu WHR przyjmowane są do środy 15 kwietnia (włącznie) poprzez stronę plebiscytu: whr.muzhp.pl.

Plebiscyt ma na celu uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych minionego roku.

Aby zgłosić wydarzenie należy wejść na stronę Plebiscytu www.whr.muzhp.pl, zapoznać się z Regulaminem i wejść w zakładkę „Zgłoś projekt”. Każdy Zgłaszający ma prawo zgłosić maksymalnie po jednym projekcie w każdej z kategorii. Następnie spośród wszystkich zgłoszeń jurorzy wybiorą finałową piętnastkę.

W drugim etapie GŁOSOWANIA: (1 – 30 czerwca) lista piętnastu laureatów – po 5 z każdej kategorii – zostanie umieszczona na stronie internetowej plebiscytu i poprzez nią internauci wskażą swoje typy.

Jak informują organizatorzy w tym roku zgłoszono już ponad setkę projektów, z kraju i zagranicy, z takich krajów, jak: Austria, Argentyna, Białoruś, Francja, Kanada, Litwa, Ukraina. Najwięcej projektów zgłoszono w kategorii Wydarzenie.

(JK, GN)

13. edycja plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku. I etap konkursu przedłużony do 15 kwietnia