Sukcesy polskich uczniów na Środkowoeuropejskiej Olimpiadzie Informatycznej. Gratulujemy!

Cztery medale, w tym jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe, zdobyli polscy uczniowie podczas Środkowoeuropejskiej Olimpiady Informatycznej.

W dniach 23–29 czerwca 2024 r. w Brnie (Czechy) odbyła się XXXI Środkowoeuropejska Olimpiada Informatyczna. Reprezentanci Polski świetnie się spisali.

Polskę reprezentowali uczniowie w składzie:

>> Jan Gwiazda – XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie – złoty medal,

>> Robert Soboński – XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie – srebrny medal,

>> Kajetan Ramsza – XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie – brązowy medal,

>> Rafał Mańczyk – XIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu – brązowy medal.

W zawodach wzięło udział 56 zawodników z 13 krajów, w tym z ośmiu krajów Europy Środkowej (Chorwacja, Czechy, Niemcy, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia i Węgry) oraz pięciu krajów zaproszonych: Austrii, Azerbejdżanu, Izraela, Szwajcarii i Ukrainy.

Opiekunami reprezentacji byli Jan Kanty Milczek, członek Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej, oraz Arkadiusz Czarkowski, student Uniwersytetu Warszawskiego.

Olimpiada Informatyczna Krajów Europy Środkowej to coroczne zawody uczniów szkół ponadpodstawowych. Po raz pierwszy zorganizowano je w 1994 roku w Rumunii, pięć lat po pierwszej edycji Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej.

Podczas zawodów uczniowie wykonują zadania związane z programowaniem oraz rozwiązują problemy o charakterze algorytmicznym. Zasady CEOI są podobne do tych, które obowiązują podczas Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Pełen ranking zawodów znajduje się na stronie: https://ceoi2024.fi.muni.cz/page/winners/

(GN)

Fot: Olimpiada Informatyczna/Facebook

Uczeń z Polski zwycięzcą 10. Bałtyckiej Olimpiady Geograficznej. Aż 7 medali dla naszej reprezentacji! Gratulujemy!