Szczepienia nauczycieli. MEiN publikuje szczegóły

Komu ostatecznie ma przysługiwać szczepionka? Jak będzie wyglądała procedura zgłaszania nauczycieli do zaszczepienia? Ministerstwo edukacji opublikowało szczegóły akcji

W poniedziałek 8 lutego ma się rozpocząć rejestracja nauczycieli chętnych do zaszczepienia się. Same szczepienia wystartują w piątek 12 lutego.

Jak poinformowało ministerstwo edukacji, w pierwszej grupie będą to:
– nauczyciele wychowania przedszkolnego,
– osoby zatrudnione na stanowisku pomocy nauczyciela,
– osoby zatrudnione na stanowisku pomoce wychowawcy,
– nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic)
– nauczyciele szkół i placówek specjalnych,
– nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu,
– pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych
– kadra kierownicza pedagogiczna wymienionych szkół i placówek.

Jak będą wyglądały szczepienia nauczycieli?

Nauczyciel zostanie zgłoszony przez dyrektora szkoły lub placówki oświatowej. “Dyrektor będzie wypełniał w Systemie Informacji Oświatowej prosty formularz, który zostanie udostępniony do poniedziałku, 8 lutego br. w >>Strefie Pracownika<< SIO. W formularzu, który będzie zawierał wykaz nauczycieli, dyrektor zaznaczy imiona i nazwiska chętnych nauczycieli zatrudnionych w szkole lub placówce, dopisze pracowników nie będących nauczycielami, lub nie zatrudnionych w szkole (chodzi o instruktorów praktycznej nauki zawodu) i wypełniony formularz prześle drogą elektroniczną do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Następnie formularz z listą zgłoszoną do szczepienia zostanie przekazany do właściwego szpitala węzłowego. Nazwa szpitala i jego adres będą widoczne w formularzu. Będzie to szpital znajdujący się w najbliższej okolicy danej szkoły i placówki. W momencie dostarczenia szczepionki, szpital przypisany szkole poinformuje dyrektora szkoły lub placówki, kiedy jego pracownicy mogą przyjechać na szczepienie” – czytamy w komunikacie MEiN.

Dyrektor będzie musiał wypełnić formularz zgłoszeniowy do środy 10 lutego.

To oznacza, że nauczyciel ma tylko cztery dni robocze (piątek, poniedziałek, wtorek i środę) na zgłoszenie się do dyrektora szkoły lub placówki, w której jest zatrudniony i powiadomienie go o chęci zaszczepienia się. W momencie dostawy preparatów do punktu szczepień, nauczyciel otrzyma informacje, kiedy i gdzie ma przyjechać na szczepienie.

“Ważne! Nauczyciel nie musi wypełnić żadnych dodatkowych formularzy zgłoszeniowych, dzwonić na infolinię czy wysyłać sms. Formularz wypełni za niego dyrektor szkoły lub placówki w systemie SIO” – czytamy w komunikacie.

Nauczyciel, który pracuje w kilku szkołach lub placówkach, zgłosi chęć do szczepienia w jednej, wybranej przez siebie szkole.

Nauczycielu, czy skorzystasz z możliwości zaszczepienia się szczepionką AstraZeneca w ramach szczepień rozpoczynających się od 12 lutego br.?

  • tak, zgłosiłam/zgłosiłem taki zamiar dyrektorowi (49%, 704 głosów)
  • nie, nie mam takiego zamiaru (41%, 583 głosów)
  • nie, to mnie nie dotyczy (10%, 143 głosów)

Głosujących: 1 430

Loading ... Loading ...

“W dniu wyznaczonego terminu nauczyciel musi pamiętać, aby jadąc na szczepienie wziąć ze sobą dowód tożsamości oraz długopis. W punkcie szczepień nauczyciel będzie poproszony o wypełnienie krótkiej ankiety” – poinformowało MEiN.

(PS, GN)