Szkoła Podstawowa Specjalna nr 41 w Zabrzu od środy nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

„Ronda, place, mosty, skwery… Każde z miejsc imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest wyjątkowe i daje nam powody do dumy! Od 15 listopada do tej listy możemy oficjalnie dodać pierwszą w historii Szkołę Podstawową! A jest to Szkoła Podstawowa Specjalna nr 41 Zabrzu” – poinformowała WOŚP. W uroczystości nadania imienia placówce wziął w środę udział Jurek Owsiak.

SPS nr 41 w Zabrzu świętowała w środę jubileusz 40-lecia placówki, a także nadania jej imienia. Decyzję podjęli radni, ale z taką prośbą zwróciła się sama placówka. W uroczystości nadania imienia i odsłonięcia tablicy pamiątkowej wzięli udział Jurek Owsiak, Jolanta Mazur, dyrektorka szkoły, oraz Katarzyna Dzióba – zastępca prezydenta miasta Zabrze.

– Odtąd już nie sami, lecz ramię w ramię z naszym wspaniałym patronem będziemy przeżywać kolejne jubileusze szkoły – mówiła podczas uroczystości dyrektor SPS nr 41 Jolanta Mazur. – Z całego serca dziękujemy twórcom i założycielom WOŚP za 31. lat pełnego zaangażowania i pracy na rzecz potrzebujących i chorych oraz za to, że wyrazili zgodę na nadanie naszej szkole imienia tej niezwykłej organizacji. Dziękujemy Radzie Miasta Zabrze i wszystkim osobom wspierającym to nasze marzenie – podsumowała.

„Dziś byliśmy w Zabrzu, w Szkole Podstawowej nr 41, która zdołała, co uważamy za absolutny cud, zatwierdzić urzędowo imię swojej szkoły – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To szkoła specjalna, która uczy dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. Przykład super atmosfery, super zaangażowania, super roboty. Otwierając uroczystość nadania placówce imienia, zdecydowaliśmy także o zakupie super potrzebnych urządzeń do prowadzenia rehabilitacji, za ponad 200 tys. złotych. Akademia, która przerodziła się w fantastyczne, energetyczne spotkanie” – napisał Jurek Owsiak na Facebooku. 

„Dzieciaki, które spędziły kilkadziesiąt godzin na przygotowaniu programu artystycznego, zrobiły to rewelacyjnie. Napawa to ogromną otuchą, że zawód nauczyciela jest tak ważnym w wychowywaniu Polaków od najmłodszych lat, a w przypadku szkoły specjalnej jest to wielokrotnie większy wysiłek, którego efekty dzisiaj pozwalały bić brawo non stop. To kolejne moje, nasze pragnienia, aby opieka nad takimi dziećmi była jak najlepsza i aby nauczyciele znowu uczyli w szkołach, które mogą być super miejscem pracy z super warunkami, które muszą im towarzyszyć w tym trudnym zawodzie” – podkreślił.

Fundacja WOŚP sfinansuje zakup dl szkoły stołu rehabilitacyjnego, pionizora dynamicznego, sali doświadczalnej, urządzeń do masażu i platformy wielofunkcyjnej.

„Wliczając Szkołę Podstawową Specjalną nr 41 w Zabrzu, na mapie Polski i Europy jest już łącznie 65 miejsc noszących imię Fundacji WOŚP” – poinformowano na stronie internetowej Orkiestry.

Więcej na ten temat tutaj

(GN)

Fot: WOŚP

WOŚP: Jerzy Owsiak podał wynik 31. finału. Jest nowy rekord! Ponad 240 milionów na walkę z sepsą!